عرضه لوازم التحریر خارجی با قیمت نجومی در نمایشگاه ها توجیهی ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه محصولات فرهنگی-آموزشی در نمایشگاه های پاییزه باید باقیمت پایین تر و کیفیت برتر عرضه شود٬ گفت: عرضه لوازم التحریر با برندهای خارجی و همچنین قیمت های نجومی در نمایشگاه های پاییزه خلاف قانون بوده و در این بخش سازمان های مسئول باید پاسخگو باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورا ی اسلامی، عباس قائیدرحمت در گفت وگو با خانه ملت٬ با بیان اینکه محصولات فرهنگی-آموزشی در نمایشگاه‌های پاییزه باید با قیمت پایین‌تر و کیفیت برتر عرضه شود٬ گفت:‌ عرضه محصولات فرهنگی همچون لوازم التحریر با برندهای خارجی و همچنین قیمت‌های نجومی در نمایشگاه‌های پاییزه هیچ توجیهی ندارد.

نماینده مردم درود وازنا در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه باید نظارت‌های منسجمی بر عرضه محصولات در نمایشگاه‌ها صورت گیرد٬ گفت: از آنجایی که نمایشگاه‌های فصلی برای کمک به اقشار ضعیف و متوسط جامعه در طول سال برگزار می‌شوند نباید اجازه عرضه محصولات بی‌کیفیت و گران در آن‌ها داده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید حمایت از تولیدات داخلی در تمامی محصولات صورت گیرد٬ گفت: واردات لوازم‌التحریر خارجی صحیح نبوده و به بنیان تولیدات ملی صدمه جدی وارد می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه باید قیمت تمام شده محصولات عرضه شده در نمایشگاه‌ها کاهش یابد٬ افزود: راه افزایش رغبت مردم برای مراجعه به نمایشگاه‌ها کنترل قیمت‌ها و همچنین عرضه محصولات و کالاهای با کیفیت داخلی است.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت٬ معدن و تجارت و همچنین سازمان بازرسی کل کشور باید با جدیت بیشتری به چگونگی عرضه محصولات در نمایشگاه‌های فصلی رسیدگی کنند٬ گفت: نظارت سازمان‌های مسئول بر بازار لوازم التحریر و همچنین نمایشگاه‌ها موجبات افزایش رضایت مردم را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: در صورت ادامه روند کنونی در خصوص نمایشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی– آمورشی مجلس با دعوت از سازمان‌های مسئول موضوع را رسیدگی خواهد کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، لوازم التحریر، محصولات فرهنگی-آموزشی