خبر

مسیر شما: اخبار کانون های ازدواج آسان باید طبق مقررات خدمات ارایه کنند
کانون های ازدواج آسان باید طبق مقررات خدمات ارایه کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد برخی شرکت های کانون ازدواج آسان که اقدام به کلاهبرداری از زوج های جوان می کنند، گفت: نظارت بر عملکرد این کانون ها و بررسی مجوزهای آنان از اخاذی و کلاهبرداری ها جلوگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عباس قائیدرحمت در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری فعالیت برخی افراد در قالب کانون‌های ازدواج آسان و اخذ وجه‌ از افراد٬ گفت: در صورتی که این کانون‌ها با داشتن مجوزهای لازم به فعالیت خود ادامه دهند ضرورتی به برخورد با آن‌ها نیست و تنها باید نظارت بر عملکرد آن‌ها افزایش یابد.

نماینده مردم درود وازنا در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه کانون‌های ازدواج آسان با هدف کمک به زوج‌های جوان برای تشکیل زندگی کار خود را آغاز کرده‌اند٬ افزود: فعالیت کانون‌های ازدواج آسان بر اساس قانون و ضوابط ابلاغی مشکلی ندارد اما اگر شکایتی از افراد در خصوص عملکرد این مراکز مطرح شود باید با جدیت تمام با این نوع کانون‌ها برخورد شود.

وی با بیان اینکه تشکیل NGOها در قالب انجام فعالیت‌های خیریه و ارایه خدمات در راستای خرید مسکن جوانان٬ ازدواج آسان یا اشتغال آنان در شرایط کنونی کشور بسیار مطلوب است٬ گفت: باید با حمایت و ساماندهی کانون‌های ازدواج آسان که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند به بهبود شرایط زندگی افراد و همچنین تشکیل خانواده آنان کمک کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: فعالیت کانون‌های ازدواج آسان اگر در چارچوب قانون و تحت نظارت نهادهای مسئول بتواند هزینه‌های ازدواج جوانان را کاهش دهد ثمرات خوبی برای جامعه به همراه خواهد داشت.

وی با انتقاد از فعالیت برخی از کانون‌های ازدواج آسان خارج از قواعد تعیین شده، تاکید کرد: باید جلوی ادامه فعالیت کانون‌های ازدواج آسان که قصد کلاهبرداری از مردم دارند گرفته شود.

قائیدرحمت با بیان اینکه اگر NGO ها تخلف کند نتیجه کاهش نظارت‌هاست٬ افزود: مردم باید در قراردادهایی که با کانون‌های ازدواج آسان منعقد می‌کنند دقت لازم را به خرج داده و بندهای قانون را مدنظر قرار دهند تا در صورت رعایت نشدن مواد قانونی بتوانند شکایت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: کانون‌های ازدواج آسانی که مجوز رسمی فعالیت از وزارت ورزش و جوانان دارند مجاز به ارایه خدمات به افراد هستند در غیر این صورت دستگاه‌های مسئول باید مانع ادامه فعالیت آن‌ها شوند.

نظر شما