سومین دوره جشنواره کشوری قرآن و ورزش کانون های فرهنگی کمیته امداد افتتاح شد

سومین دوره جشنواره کشوری قرآن و ورزش کانون های فرهنگی کمیته امداد که با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به خانه ملت، سومین دوره جشنواره کشوری قرآن و ورزش کانون های فرهنگی کمیته امداد با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

احمد سالک در مراسم افتتاح جشنواره شرکت و از نزدیک با نحوه برگزاری جشنواره قرآنی و ورزشی کمیته امداد یادواره حبیب امام(ره) و رهبری آشنا شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در جمع دانش آموزان شرکت کننده در این دوره مسابقات ضمن تجلیل و قدردانی از خدمات کمیته امداد تأکید بر آشنایی خانواده کمیته امداد بویژه جوانان و نوجوانان با افکار و اندیشه های امام(ره)، مهمترین شناخت را در بین جمعیت مورد هدف کمیته امداد، امام شناسی دانست و عنوان کرد:‌برنامه های فرهنگی و تربیتی باید در جهت شناخت ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) ساماندهی شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) اسلام را به معنای وسیع کامل شناخت و فرزندان معنوی امام در کمیته امداد باید در این خصوص دین شناس باشند.

گفتنی است این جشنواره به صورت کشوری و با حضور 140 نفر از دانش آموزان عضو کانون های فرهنگی استان های خراسان رضوی و جنوبی، فارس، یزد و کهکیلویه و بویر احمد در دو رشته قرآنی حفظ و قرائت و مسابقات ورزشی آغاز به کار کرد.

110 نفر از دانش آموزان در مسابقات قرآنی و 30 نفر در رشته تنیس به رقابت پرداخته که 24 نفر برندگان این دوره مسابقات به مرحله نهایی که در مشهد و شیراز برگزار می شود راه پیدا می کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، جشنواره کشوری قرآن، ورزش، کانون های فرهنگی