خبر

مسیر شما: اخبار بررسی عملکرد کانون های ازدواج آسان در کمیسیون اجتماعی مجلس
بررسی عملکرد کانون های ازدواج آسان در کمیسیون اجتماعی مجلس

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از عملکر برخی مراکز تحت عنوان کانون های ازدواج آسان و اخاذی از زوج های جوان٬ گفت: وزارت ورزش و جوانان باید با زیرذره بین قرار دادن عمکلرد این مراکز پاسخگوی تخلفات آنان باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عباس صلاحی در گفت وگو با خانه ملت٬ با انتقاد از عملکر برخی مراکز تحت عنوان کانون‌های ازدواج آسان و اخاذی از زوج‌های جوان٬ گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی مباحث مربوط به جوان باید با نظارت دقیق بر فعالیت این مراکز، جلوی هرگونه سو‌ءاستفاده از زوج‌های جوان را از سوی مراکز متخلف بگیرد.

نماینده مردم فراهان وآشتیان در مجلس شورای اسلامی٬‌ با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی عملکرد کانون‌های ازدواج آسان را به جد در اولویت دستور کار خود قرار می‌دهد٬ افزود: باید مشخص شود متولی این مراکز چه سازمان یا ارگانی بوده و مجوزهای لازم آن‌ها از سوی چه نهادی صادر می شود.

وی با یادآوری شکایت برخی افراد از کانون‌های ازدواج آسان به علت کلاهبرداری و اخاذی از آنان٬ گفت: کسانی که مورد کلاهبرداری این مراکز واقع شده‌اند باید با ارسال شکایت خود به مراکز قضایی و همچنین در جریان قرار دادن نمایندگان امکان رسیدگی به این موضوع را در مجلس فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه فعالیت کانون‌های ازدواج آسان بر اساس قانون و ضوابط ابلاغی مشکلی ندارد٬ تصریح کرد: باید با نظارت بر عملکرد این مراکز از بروز تخلفات مالی و اخاذی از مردم جلوگیری کرد.

صلاحی با تاکید بر ضرورت افزایش آگاهی مردم در برخورد با مراکز و کانون‌های ازدواج آسان٬ گفت: مردم باید با آگاهی از ماهیت عملکرد این مراکز اقدام به عقد قرارداد با آن‌ها کنند تا مبادا اخاذی از آنان صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه انجام امور خیریه چون تامین کمک هزینه ازدواج برای جوانان از سوی برخی NGOو نهادها کار پسندیده‌ای است٬ افزود: نباید انجام امور خیریه در خصوص جوانان منجر به اخاذی از آنان به بهانه کمک به تشکیل خانواده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت ورود مجلس به بررسی عملکرد کانون‌های ازدواج آسان٬ گفت: باید مشخص شود متولی این مراکز چه نهادی بوده و چه کسی پاسخ‌گوی شکایات مردم از آنان است.

نظر شما