خبر

مسیر شما: اخبار ضرورت آغاز توزیع شیر در مدارس
ضرورت آغاز توزیع شیر در مدارس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به پایین بودن سرانه مصرف شیر در کشور ضرورت دارد سال تحصیلی جدید با توجه ویژه در زمینه توزیع این ماده لبنی به دانش آموزان آغاز شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، احمد آریایی‌نژاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به پایین بودن سرانه مصرف شیر در کشور ضرورت دارد سال تحصیلی جدی با توجه ویژه مسئولین در خصوص توزیع شیر دانش‌آموزان آغاز گردد.

وی گفت: متاسفانه به علت قیمت بالای لبنیات سرانه مصرف شیر در خانواده‌ها بسیار پایین است و خطر پوکی استخوان و اختلال رشد که بیماری‌های ثانویه ناشی از کمبود کلسیم هستند نیز تشدید می‌یابند لذا باید با توجه به نیاز بیش از حد کودکان در سنین رشد در خصوص توزیع شیر مدارس توجه بیشتری شود و از محل‌های غیرضروری حتی در این بخش هزینه گردد.

نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح کرد: شیر به عنوان منبع غنی کلسیم و پروتئین در رشد جسمی و فکری کودکان بسیار اثرگذار است و دولت باید وظیفه خود را در خصوص تامین شیر دانش‌آموزان به انجام رساند.

وی یادآور شد: ما امیدواریم تمهیداتی برای تامین شیر مدارس در آغاز سال تحصیلی از سوی دولت اندیشیده شده باشد تا همچون سال‌های قبل این موضوع در سایه سایر مسائل به فراموشی سپرده نشود.

نظر شما