تأکید کمیسیون فرهنگی بر تعیین متولی مشخص برای امور کودک و نوجوان

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نگرانی کارشناسان امور کودک و نوجوان درباره تحول بنیادین در آموزش و پرورش است که خیلی از فرهنگیان با آن آشنا نیستند از این رو دغدغه جدی در این زمینه مطرح است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید علی طاهری در گفت و گو با خانه ملت، در تشریح جلسه عصر روز - یکشنبه، 6 مهر- کمیسیون فرهنگی گفت: بحث امروز کمیسیون فرهنگی با حضور کارشناسان و روانشناسان در امر کودک و نوجوان بود که تحقیقاتی انجام داده و مباحثی را مطرح کردند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر بحث کودک و نوجوان متولی مشخصی ندارد و دغدغه های رهبری در این امر مورد توجه قرار نگرفته است لذا لازم است مجموعه مدون و مشخصی در این خصوص کار را پیگیری کند.

وی افزود: نگرانی این کارشناسان درباره تحول بنیادین در آموزش و پرورش بود که خیلی از فرهنگیان با آن آشنا نیستند از این رو دغدغه جدی در این زمینه مطرح است.

طاهری همچنین به ادامه بررسی طرح احداث، تجهیز و حمایت از مدیرت مساجد و امور نمازخانه ها اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این طرح را تا بند 7 بررسی کردیم و امروز توانستیم تا بند 17 آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

وی ادامه داد: به صورت کلی بحث احداث مساجد در کشور یا متولی ویژه ای ندارد و یا اداره مسجد به صورت داخلی است از طرفی یکی دیگر از مشکلات موجود عدم وجود مسجد در راه های طولانی بین شهری و یا تخریب تدریجی آنها به واسطه عدم رسیدگی و نگهداری است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه مسئولانی از مرکز رسیدگی به امور مساجد، سازمان اوقاف و امور خیریه، بنیاد مسکن به جهت ساخت مسجد در روستاها و مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور کودک و نوجوان، کمیسیون فرهنگی