تشکیل کمیته ساماندهی وضعیت بانک ها، مؤسسات مالی و صرافی ها

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با اشاره به تشکیل کمیته ساماندهی وضعیت بانک ها، مؤسسات مالی و صرافی ها، گفت: در این کمیته قرار است که نحوه شناسایی، برخورد و اقدامات سلبی با مؤسسات مالی و برخی بانک های متخلف تعیین شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به نشست امروز (دوشنبه) اعضای کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با مسئولان بانک مرکزی و برخی دستگاه‌های نظارتی و قضایی، گفت: این نشست با هدف بررسی نحوه فعالیت و ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری و برخی بانک‌ها در کشور برگزار شد.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون برخی از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری بدون هیچ ضابطه‌ای و حتی به صورت غیرقانونی اقدام به تأسیسات شعبات خود می‌کنند، که این موضوع موجب هرج و مرج و تنش در حوزه اقتصاد کشور شده است.

پورمختار افزود: تمام دستگاه های مسئول به‌ویژه بانک مرکزی، ناجا، دستگاه‌های امنیتی و دادستانی کل کشور باید به مسئله فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری ورود کنند، تا هر چه سریع‌تر این حوزه سامان یابد.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، از تشکیل کمیته ای برای ساماندهی وضعیت مؤسسات مالی و اعتباری و صرافی در کشور خبر داد و گفت: در این کمیته قرار است که نحوه شناسایی، برخورد و اقدامات سلبی با مؤسسات مالی و برخی بانک‌های متخلف تعیین شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بانک ها، صرافی ها، مؤسسات مالی، کمیته ساماندهی