فرودگاه مهرآباد تعطیل نمی شود

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری برگزاری نشست مجمع با حضور مسئولان هواپیمایی کشور، گفت: در این جلسه قرار شد تا پایان آبان ماه سال جاری پروازهای فرودگاه مهرآباد از ساعت 12 تا 5 صبح متوقف شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حسین طلا در گفت وگو با خانه ملت،‌ در تشریح دستور کار امروز مجمع نمایندگان استان تهران با مسئولان هواپیمایی کشور،‌ افزود: جلسه امروز با حضور جهانگیریان، مدیر فردوگاه‌های مهرآباد و جمعی دیگر از مسئولان در این حوزه برگزار و موضوع سامان‌دهی و انتقال بخشی پروازها به مجموعه فرودگاه امام خمینی(ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درباره برخی حساسیت‌ها مبنی بر اینکه آیا فرودگاه مهرآباد در داخل شهر تهران باشد یا خبر بحث و تبادل نظرهای مختلفی صورت گرفت البته در برخی شهرهای جهان فرودگاه‌ها در داخل شهر وجود دارد اما محدودیت‌هایی برای آن درنظر گرفته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ظرفیت فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی با یکدیگر متفاوت است، تصریح کرد: در این میان حدود 600 هزار مسافر حج عمره و تمتع از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل خواهد شد تا از حجم مسافر در فرودگاه مهرآباد کاسته شود.

وی تصریح کرد: از سویی دیگر قرار است تاجایی که امکان دارد پروازهایی که به لحاظ بعد مسافت قابلیت انتقال را دارا هستند به فرودگاه‌ امام خمینی منتقل شوند.

طلا یادآور شد: از انتهای آبان‌ماه سال جاری پروازهای فرودگاه مهرآباد از ساعت 12 تا 5 صبح متوقف شده تا هم ساکنان اطراف فرودگاه امام بتوانند استراحت داشته باشند و هم بتوانند سرویسی برای پروازهای بعدی آماده کنند که بدون‌شک برای انجام این طرح، ‌برنامه‌ریزی برای انتقال پرواز طی ساعت‌های دیگر فراهم می‌شود.

وی با یادآوری مشکلات موجود در نحوه ارایه خدمات در فرودگاه امام تاکید کرد: علاوه بر موضوع انتقال ساک‌های مسافران به محل تحویل بار، کیفیت ارایه بار یا زمان تحویل بار معضلاتی را همراه می‌سازد به گونه‌ای که برای یک سفر یک ساعته یا دوساعته زمان طولانی برای تحویل بار نیاز است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تاکید کرد: از سویی دیگر بحث ارایه خدمت پارکینگ‌ها برای مسافران نیز هزینه‌بر است و مسافر را دچار مشکل می‌کند لذا مجموعه سالن‌ها پرواز نیز کمبودهایی را با خود به دنبال دارد که باید مورد بررسی قرار دهد.

طلا با یادآوری وعده‌های داده شده از سوی مسئولان مجموعه شرکت فرودگاه‌های کشور در نشست مذکور،‌ افزود: بحث انجام مناقصه پارکینگ فرودگاه امام مورد بررسی واقع شد که قرار است امسال این کار صورت گیرد؛ از سویی دیگر قرار است فضایی حدود 12 هزار متر به ترمینال‌های شرقی و غربی آن اضافه گردد و همچنین تا آخرسال نیز قسمت پاویون فرودگاه امام سامان یابد.

وی یادآور شد: متاسفانه شرکت‌ها در ایام تقاضای افراد برای سفر، بیشتر هواپیما را چارتر کرده و گاهی قیمت بلیت های داخلی را تا حدود 700 تا 800 هزار تومان افزایش می‌دهد که مسئولان عنوان کردند بازرسی‌های مختلفی از این شرکت‌ها داشتیم واین نظارت‌ها را افزایش خواهیم داد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران درباره جابه جایی فرودگاه مهرآباد تاکید کرد: شهر تهران نیاز به فرودگاهی فعال در کنار خود دارد و اگر بخواهیم تمام این ظرفیت را از سیستم خارج کنیم شدنی نیست اما اینکه تمام فشارها بر روی فرودگاه مهرآباد باشد یا خیر جای بحث و تبادل نظر دارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، فرودگاه مهرآباد