اصلاح روشهای آبیاری به جای سهمیه بندی آب کشاورزان

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تنها راهکار منطقی که بتواند در راستای افزایش تولید، اشتغال پایدار ایجاد کرده و مهاجرت روستاییان را کاهش داد اصلاح شیوه های آبیاری و الگو های کشت است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، علی ایرانپور در گفت و گو با خانه ملت با یادآوری اینکه بخش کشاورزی 92 درصد مصرف آب را به خود اختصاص می‌دهد افزود: باید توجه داشت اشتغال پایدار کشور در بخش کشاورزی است و هرگونه تصمیم گیری غیر کارشناسی منجر به افزایش بیکاری می شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به جای سهمیه بندی آب کشاورزان بهتر است روشهای آبیاری و الگوی کشت را تغییر دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی اب ومنابع طبیعی مجلس گفت :به عنوان مثال می توان در استان سیستان و بلوچستان که کمبود آب دارند اجازه ندهیم محصولات آب بر مثل هندوانه و یا خربزه کشت شود و همین اقدام در استانهای دیگر به تناسب اقلیمی که دارند صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد : درعین حال روشهای جدید آبیاری مثل آبیاری قطره‌ای و بارانی می تواند به کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی کمک کند و انجام چنین اقداماتی با تامین و اختصاص اعتبارات مناسب امکان پذیر است.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تنها راهکار منطقی که بتواند در راستای افزایش تولید اشتغال پایدار ایجاد کرده و مهاجرت روستاییان را کاهش داد اصلاح شیوه های آبیاری و الگو های کشت است.

برچسب ها

آب کشاورزان، آبیاری، اخبار برگزیده، سهمیه بندی