وجود تصرف و پیمانکاری غیرقانونی در سازمان جنگل ها

عضو هیات تحقیق وتفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور، از برگزاری نشست اعضای این کمیته در هفته جاری خبر داد و گفت: فردا سه شنبه نشستی با حضور اعضای کمیته تحقیق و تفحص برگزار خواهد شد تا اطلاعات جمع آوری شده مورد بازبینی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ایرج ندیمی در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری برگزاری نشست اعضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است فردا سه‌شنبه (15 مهر) جلسه‌ای برای بررسی ابعاد دیگری از این تحقیق و تفحص برگزار شود که در این میان درصدد هستیم تا این نشست‌ها هر هفته به طور منظم شکل گیرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اکنون درحال جمع‌آوری اطلاعات مواد این تحقیق و تفحص هستیم و امید است با برگزاری جلسات پی‌درپی بتوان به سوالاتی پیرامون جنگل و مدیریت آن و قاچاق و برداشت از جنگل پاسخ‌هایی را ارایه کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره نتایجی که تاکنون از این تحقیق و تفحص به دست آمده است،‌ یادآور شد: تاکنون جلسات تحلیلی پیرامون تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار نشده لذا نمی‌توان پاسخ دقیقی را ارایه کرد اما بدون‌شک تاکنون قانون‌گریزی‌هایی درمورد تصرفات و پیمانکاری‌ها در این حوزه مشاهده شده و مطمئن هستیم تخلفات در این حوزه کم نبوده است.

وی با یادآوری زمان ارایه گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور، تاکید کرد: تاکنون برگزاری جلسات این تحقیق و تفحص به دلیل پاره‌ای از مشکلات کاری به طور منظم برگزار نشده است اما بر اساس آیین‌نامه مجلس برای نتیجه نهایی تحقیق و تفحص 6 ماه فرصت زمان درنظر گرفته شده تا گزارش آن ارایه شود.

عضو هیات رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: البته بر اساس آیین نامه در صورت نیاز می‌توان 6 ماه دیگر برای تحقیقات کامل از مجلس تقاضای تمدید مهلت کرد اما امیدواریم که با برگزاری جلسات منظم تا پایان سال جاری بتوان نتیجه نهایی را مشخص کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان چای