افزایش بودجه سلامت در لایحه 94 تضمین کننده تداوم طرح تحول سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه افزایش بودجه سلامت در سال 94 تضمین کننده موفقیت طرح تحول سلامت است، گفت: توسعه خانه های بهداشت، توجه به مناطق محروم و تعرفه گذاری خدمات پرستاری از اهدافی است که وزارت بهداشت برای اجرای آن در سال آتی نیازمند اعتبارات زیادی است.

خانه ملت؛ شاهین محمد صادقی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به حوزه سلامت در بودجه سال 94، افزود: امروزه نگاه ویژه دولت به طرح تحول سلامت قابل قدردانی است اما باید این واقعیت را پذیرفت که این طرح در زمینه اجرا اشکالاتی دارد که باید رفع شود.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت نباید در نیمه راه به دلیل مشکلات اعتباری متوقف شود، ادامه داد: بدون‌شک برای رفع مشکلات بیماران باید طرح تحول سلامت ادامه یابد که اجرای دقیق آن نیازمند تامین اعتبارات است و باید در بودجه سنواتی مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری جلسات متعدد کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت و تیم اقتصادی دولت، تصریح کرد: دولت باید تعهدات خود را نسبت به طرح تحول نظام سلامت تحقق بخشد تا این طرح به سرانجام رسد؛ همچنین کمیسیون بهداشت نیز درصدد است تا در مجلس اعتبارات خوبی در سال 94 به این بخش اختصاص یابد.

محمد صادقی تصریح کرد: در این صورت کارهایی که بر زمین مانده شکل اجرایی به خود خواهد گرفت و از مشکلات بیماران نیز تا حدودی کاهش می یابد.

وی درباره اختصاص افزایش یک ‌درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت،‌ تاکید کرد: ‌بر اساس آخرین گزارش‌های رسیده به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بخشی اعظمی از این اعتبارات تخصیص داده شده و حال باید تا پایان سال صبر کرد تا ببینیم دیگر اعتبارات نیز تخصیص می‌یابد یا خیر.

نماینده مردم کازرون در مجلس نهم، با بیان اینکه اعتباراتی که در سال 93 برای حوزه سلامت اختصاص یافته باید در سال آینده افزایش یابد،‌ افزود: دولت علاوه بر درنظر گرفتن نرخ تورم و محاسبه آن با اعتبارات حوزه سلامت،‌ باید اهداف و برنامه‌هایی که وزارت بهداشت قصد اجرایی کردن آن را دارد را نیز مدنظر قرار دهد.

توسعه خانه‌های بهداشت و تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در اولویت اختصاص اعتبار باشد‬
محمدصادقی تاکید کرد: توسعه خانه های بهداشت، توجه به مناطق محروم و روستاها و تعرفه گذاری خدمات پزشکی در حوزه پرستاری از دیگر اهدافی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درصدد انجام آن است که این مهم نیازمند اعتبارات زیادی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه اعتباراتی که دولت برای بودجه سال آینده در حوزه سلامت درنظر می‌گیرد تضمین‌کننده موفقیت طرح تحول سلامت است، گفت: وزارت بهداشت در سال 93 بودجه طرح تحول سلامت را از محل های تعیین شده در لایحه بودجه مانند هدفمندی یارانه ها، یک درصد ارزش افزوده و بخشی از اعتبارات این وزارتخانه تامین کرد که امید است در سال آتی نیز مورد توجه واقع شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه سلامت، طرح تحول سلامت