ضرورت افزایش تعرفه واردات برنج به 150 درصد

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر ضرورت افزایش تعرفه واردات برنج گفت: وزارت جهاد کشاورزی تعرفه واردات برنج را در سال جاری به 90 درصد افزایش داد، اما معتقدیم که این تعرفه بایدبه 150 درصد افزایش یابد.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در رابطه با تاثیر ممنوعیت واردات برنج در حمایت از کشاورزان گفت:عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار محصولات غذایی، مثبت و قابل تقدیر است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ،افزود: مصرف برنج در ایران سالانه حدود 3 میلیون تن بوده که 2 میلیون 400 هزار تن از میزان مصرف را برنج کاران داخلی تامین می کنند و نیاز به واردات حدود 600 هزار تن است.

عضو کمیسیون برنامه، بوجه و محاسبات مجلس ،ادامه داد: خواسته ما از مسئولان، واردات در ایام زمستان است و معتقدیم که تعرفه واردات برنج نیز باید افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به وضع تعرفه 90 درصدی برای واردات برنج طی سال جاری، تصریح کرد: به اعتقاد نمایندگان مردم در خانه ملت، این تعرفه در راستای حمایت از کشاورزان باید به 150 درصد افزایش یابد، اما همین افزایش هم قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: مورد دیگر اینکه متاسفانه نرخ خرید تضمینی برنج از سوی مسئولان غیر کارشناسی تعیین می شود، اما بازهم روند این افزایش تعرفه، برای دستیابی به خودکفایی مثبت است.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر ضرورت قطع دست مافیای واردات برنج افزود: زمان واردات برنج به هیچ عنوان نباید همزمان با زمان برداشت باشد و خوشبختانه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم تا حدی به این موضوع توجه دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: به منظور حمایت از کشاورزان باید ماشین آلات ارزان قیمت به کشور وارد شود و برای برداشت علوفه های حاصل از کشت برنج هم باید برنامه های مدونی وضع شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، واردات برنج