ضرورت تشدید نظارت بر عملکرد مهدهای کودک

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر عملکرد مهدهای کودک٬ گفت: بروز تخلفاتی از جمله استفاده از مربیان غیرمتخصص در مهدها نشان از بروز تخلفاتی دارد که نیازمند برخورد از سوی سازمان بهزیستی به عنوان متولی امر است.

خانه ملت؛ فرج‌الله عارفی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ بر عملکرد مهدهای کودک٬ گفت: نگرانی خانواده‌ها و ابراز ناراحتی آنان از عملکرد برخی مهدهای کودک باید از سوی بهزیستی به عنوان متولی اصلی این موضوع جدی گرفته شود.

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نظارت بر عملکرد مهدها باید به گونه‌ای باشد که به بهبود خدمات‌رسانی این مراکز منجر شود٬ افزود: باید در مهدهای کودک از نیروهایی به عنوان مربی استفاده کرد که علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی کافی از تجربه لازم در این زمینه نیز برخوردار باشند.

وی با تاکید بر اینکه مهدهایی که از مربیان غیر متخصص و کم سن و سال استفاده کنند متخلف بوده و باید مورد برخورد دستگاه‌های مسئول قرار گیرند٬ تصریح کرد: بازدید از مهدهای کودک به صورت مستمر به شناسایی واحدهای متخلف و پلمپ آن‌ها منجر شده که این موضوع به افزایش انگیزه والدین برای سپردن فرزندان خود به این مراکز می‌انجامد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه طبق گزارش‌های واصله به مجلس سازمان بهزیستی نظارت کافی بر مهدهای کودک و چگونگی اداره آن‌ها دارد٬ افزود: با وجود نظارت‌های کافی بر عملکرد مهدها به طور حتم شاهد نارضایتی والدین از عملکرد آن‌ها نخواهیم بود.

عارفی با تاکید بر اینکه باید از افرادی که تحصیلات مرتبط با کودک‌یاری دارند در مهدها استفاده کرد٬ گفت: خانواده‌هایی که مبالغ هنگفتی را برای نگهداری فرزند خود در مهدها می پردازند خواهان ارایه خدمات کافی هستند.

وی با بیان اینکه باید شیوه درست رفتاری به فرزندان در مهدهای کودک قبل از ورود به مدرسه آموزش داده شود٬ تصریح کرد: حاکم بودن شرایط بد در مهدها اجازه رشد نبوغ کودکان را نداده و در بسیاری مواقع منجر به دلزدگی آن‌ها از محیط درس می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که عملکرد مهدها در نگهداری و آموزش به کودکان ضعیف باشد فرزندان نبود و خلاء وجود والدین را بیش از پیش احساس کرده و آمادگی کافی برای حضور در مدرسه در سال‌های بعد را نیز پیدا نخواهد کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، مهدهای کودک، نظارت