ثبات، شفافیت و بستر سازی برای عملیاتی شدن بودجه با تصویب طرح انضباط مالی

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه تصویب طرح انضباط مالی باعث جلوگیری از بروز اشکال در قالب های بودجه ای می شود، افزود: تصویب طرح انضباط مالی، این ثبات را به قوانین می دهد که در زمان بررسی بودجه، قانون گذاری جدید نداشته باشیم.

خانه ملت؛ علی محمد احمدی با اشاره به تصویب نشدن لایحه انظباط مالی در صحن علنی مجلس و سرنوشت آن، گفت: معمولا زمانی که دولت لایحه ای را ارایه می کند، به دلیل اصل 75، ما آن را مقدم بر طرح می دانیم و اکنون هم که این لایحه تصویب نشد، طرح را به همراه الحاقیه جهت تصویب در صحن، ارایه خواهیم کرد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نقش این طرح در برنامه های اقتصادی نیز گفت: از جمله دغدغه ها می توان به ثبات، شفافیت و بستر سازی برای عملیاتی شدن بودجه اشاره کرد و یکی از مشکلات ما در سالهای گذشته، قانون گذاری در زمان بررسی بودجه بوده که قالب های بودجه ای را دچار اشکال می کرد.

وی ادامه داد: تصویب طرح انضباط مالی، این ثبات را به قوانین می دهد که در زمان بررسی بودجه، قانون گذاری جدید نداشته باشیم و فضای اقتصاد را از اختلال رهایی بخشیم، همچنین تصویب این طرح تصمیم گیری برای فعالان اقتصادی را نیز آسان کرده و در صورت تصویب، به کیفیت بالایی دست خواهیم یافت.

وی در رابطه با احتمال تصویب این طرح نیز تصریح کرد: حدس بنده این است که نمایندگان مردم در خانه ملت به این طرح رای مثبت می دهند.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین در رابطه با انتقاد تعدادی از نمایندگان از این لایحه، بابت ثابت ماندن برخی نرخ ها بیان کرد: ما به هیچ عنوان در این لایحه و طرح، قیمت را مشخص نکردیم، بلکه برای تعیین قیمت ها فرمولی ثابت تعیین شده که با تغییر متغیرها، عدد خروجی هم تغییر خواهد شد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس با تاکید بر اینکه قیمت گذاری در شان مجلس نیست، افزود: ما برای دولت تعیین کرده بودیم که با یک ترکیب مشخص، قیمت ها را تعیین کند و اکثر اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز امیدوارند که با تصویب این طرح، شاهد رفع بسیاری از مشکلات بودجه ای باشیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، شفافیت و بستر سازی، طرح انضباط مالی