ساخت بزرگترین پایانه صادراتی میوه در مشکین شهر

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس از رایزنی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری در حوزه انتخابیه اش در مرز ایران و آذربایجان خبرداد و گفت: بزرگترین پایانه صادراتی میوه درمشکین شهر کلنگ زنی شد.

خانه ملت؛ یونس اسدی با اشاره به نشست مشترک سرمایه گذاران و مدیران بانکی مشکین شهر ، گفت: در این نشست مسایل اساسی سرمایه گذاران بخش خصوصی مطرح شد.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست به ایرادات و اشکالات قانونی و موانع پیش روی سرمایه گذاران اشاره شد، افزود: مشکلات اساسی سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه صنعت و کشاورزی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت .

وی با بیان اینکه موافقت‌های اصولی با سرمایه گذاری در اردبیل شش ماهه صادر می‌شود در حالی که باید یک روزه انجام شود،‌گفت:‌ طولانی شدن این موافقت موجب دلسرد شدن سرمایه‌گذاران و فرار آنها از استان می‌شود.

نماینده مردم مشگین شهر با اشاره به ظرفیت بالای پذیرش گردشگری د رمشکین شهر به دلیل تردد سالانه بیش از 50 هزار کوهنورد،‌ گفت: با توجه به وجود 15هزار هکتار باغات میوه های سردرختی در مشکین شهردر این نشست بر تسریع در ایجاد بزرگترین پایانه صادراتی میوه در مشکین شهر تاکید شد.

به گفته اسدی کارخانه ذوب آهن و پایانه صادرات میوه در مشکین شهر هفته گذشته کلنگ زنی شد.

این عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به داشتن مرز مشترک با آذربایجان، ‌گفت:با ایجاد منطقه آزاد در این منطقه که پی گیر آن هستیم شاهد تغییرو تحولات اقتصادی خواهیم بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، مشکین شهر، پایانه صادراتی میوه