راهکار مجلس برای تعیین تکلیف احکام غیربودجه ای

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه امروز هیات رئیسه مجلس گفت: مقرر شد یا طرحی از سوی نمایندگان برای تصویب این موضوع تدوین و ارائه شود و یا اینکه بر اساس آیین نامه داخلی مجلس حدود 50 نفر از نمایندگان مجلس بار دیگر درخواست بررسی لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به مجلس ارائه بدهند.

خانه ملت؛ حسین سبحانی‌نیا در تشریح نشست امروز (دوشنبه) هیأت رئیسه مجلس، گفت: در آغاز نشست برخی موضوعات داخلی، تحولات منطقه بین‌المللی و مذاکرات هسته‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، از حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در نشست هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: ربیعی برای پاسخگویی به سؤال سیدناصر موسوی لارگانی درباره وضعیت بخش تعاون در مجلس حاضر می‌شود.

وی با اشاره به بررسی موضوع تعیین تکلیف لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در نشست امروز هیأت رئیسه مجلس، گفت: در نشست امروز مقرر شد که یا طرحی از سوی نمایندگان برای تصویب این موضوع تدوین و ارائه شود و یا اینکه بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس حدود 50 نفر از نمایندگان مجلس بار دیگر درخواست ارائه لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به مجلس بدهند، البته چند ماه پیش طرحی در مجلس از سوی نمایندگان در این رابطه تهیه شد که شاید همان طرح در اولویت قرار گیرد.

سبحانی‌نیا ادامه داد: در نشست امروز همچنین موضوع سؤالات برخی از نمایندگان از پورمحمدی وزیر دادگستری و اینکه آیا سوالات مذکور در حیطه کاری این وزیر است، بررسی و گزارشی در این رابطه قرائت شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس، گفت: همچنین مقرر شد که در صحن علنی مجلس هم زمان با آغاز ماه محرم، یکی از مداحان اهل بیت در آغاز نشست به نوحی‌خوانی بپردازد.

برچسب ها

احکام غیربودجه ای، اخبار برگزیده