امدادرسانی به موقع هلال احمر به سیل زدگان مازندران

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان مدیریت بحران در کشور، گفت: این سازمان باید اقدامات پیشگیرانه ای به کار گیرد تا در زمان وقوع حوادث طبیعی کمترین خسارت به کشور وارد شود.

خانه ملت؛ قاسم احمدی‌لاشکی با یادآوری بارش‌های شدید در استان مازندران، افزود: از شب‌گذشته بارش‌های زیادی استان مازندران به ویژه شهرستان‌های نوشهر و چالوس را فرا گرفت که مهمترین مشکلات در شهرستان چالوس بیشتر گریبانگیر منطقه اشکار دشت و مسیر آزادراه تهران- شمال است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه بدون‌ اینکه مباحث ایمنی در این آزادراه رعایت شده باشد افتتاح آن انجام گرفت در حالی که برای چندمین بار است که یکی از لاین‌های آزادراه تهران - شمال در روزهای بارانی بسته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره حضور نیروهای امداد در این مناطق، تصریح کرد: مسئولان از شب گذشته اعلام آمادگی کرده‌اند و هلال‌احمر، شهرداری و بخشداری نیز با بهترین امکانات به ارایه خدمت پرداختند.

احمدی‌لاشکی با تاکید بر اینکه وضعیت امدادرسانی به لحاظ وجود بارش‌های مکرر کمی سخت شده است، افزود: با این وجود هلال احمر از نخستین دقایق بارش‌ها، خود را به محل رساند و خدمات خوبی به مردم ارایه کرد.

وی با انتقاد از عملکرد مدیریت بحران، یادآور شد: مدیریت بحران تنها برای زمان وقوع حادثه نیست بلکه باید از اعتباراتی که در دست دارد در جهت پیشگیری از حوادث بهره‌گیری کند؛ متاسفانه از سوی این سازمان هیچ اقدامات پیشگیرانه‌ای برای کنترل حوادث صورت نمی‌گیرد و هرساله مردم شهرستان نوشهر و چالوس باید درگیر بارش‌های شدید برف و باران باشند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، درباره خسارت‌های به جامانده از سیل اخیر، گفت: تاکنون این سیل خسارت های جانی نداشته اما خسارت‌های مالی زیادی را پدید آورده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ بر اساس آخرین اخبار منتشر شده بارش شدید باران و جاری شدن سیل در ۱۱ شهرستان و ۲۰ روستای دو استان مازندران و آذربایجان غربی ۵۰۰ نفر را بی‌خانمان کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، امدادرسانی، سیل زدگان، مازندران، هلال احمر