احتمال بازگشت مجدد احکام ثابت بودجه های سنواتی به مجلس در قالب طرح

عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال بازگشت احکام ثابت لوایح بودجه های سنواتی به مجلس در قالب یک طرح خبر داد و گفت: مسائل منطقه و تحولات سوریه، عراق، یمن و نیز مسائل هسته ای در هیات رئیسه مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

فارس؛ حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه امروز این هیات پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه آخرین تحولات منطقه مانند سوریه، عراق و یمن و همچنین مسائل هسته‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این نشست مسائل و دستور کار جاری مجلس بررسی شد، افزود: برخی دستگاه‌ها مانند سازمان پدافند غیرعامل درخواست کرده بودند که با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی از عملکرد دستگاهشان ارائه دهند اما با توجه شرایط کاری مجلس در 6 ماهه دوم سال جاری، مقرر شد این موضوع در فرصت مناسبی مجددا بررسی شود چراکه با توجه به مقتضیات، فرصت برای مسائل جانبی در مجلس کمتر است.

این عضو هیات رئیسه مجلس همچنین از بررسی سوال سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی طی هفته‌ آینده در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این سوال درباره عدم توجه وزارت کار به تعاونی‌ها در سطح کشور است.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه هیات رئیسه موضوع لایحه احکام ثابت لوایح بودجه سنواتی نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و با توجه به رد کلیات این لایحه در جلسه علنی روز گذشته پارلمان، مقرر شد یا طرحی که مشابه همین لایحه است و حدود دو ماه قبل اعلام وصول و به کمیسیون‌های تخصصی ارسال شده، در دستور کار مجلس قرار گیرد یا اینکه با توجه به تقاضای عده‌ای از نمایندگان برای بررسی مجدد این لایحه در صحن علنی، احتمال دارد طرح جدیدی در این زمینه به هیات رئیسه خانه ملت ارائه شود.

وی در بخش پایانی سخنانش از بررسی کلیات مسائل کاری صحن علنی و برداشت‌های مختلفی که از آیین‌نامه داخلی مجلس وجود دارد، در جلسه هیات رئیسه خبر داد و گفت: در این جلسه بحث کلی نسبت به مسائل مجلس و قوه قضاییه و هماهنگی‌های بیشتری که باید بین این دو قوه انجام شود، صورت گرفت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه های سنواتی