جزئیات تحقیق و تفحص از سازمان حمل و نقل جاده ای

طراح طرح تحقیق وتفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: واگذاری امتیاز و صدور پروانه فعالیت برای شرکتهای باربری متخلف و وجود ارتباط غیرقانونی در خصوص واگذاری پایانه های مسافربری به افراد خاص از محورهای اصلی تحقیق وتفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

  خانه ملت؛ سیدمهدی موسوی نژاد با تشریح جزئیات کامل و محورهای تحقیق و تفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: عدم توسعه زیرساختهای حمل ونقل در بخش مسافربری استان بوشهر و محرومیت 4 بندر از مجموع بنادر استان از پایانه های باربری از مهمترین دلایل درخواست تحقیق و تفحص از سازمانراهداری و حمل و نقل جاده ای است.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی افزود: عدم انجام امور حمل و نقل بنادر و همچنین محقق نشدن اهداف برنامه پنجم توسعه در زمینه احداث و بهره برداری از مجتمعهای خدمات رسانی و عدم تکمیل بزرگراه های حیاتی و شریانی که استانها و شهرستانهایی مثل فارس و بوشهر را به هم وصل می کند از دیگر دلایل در خواست این تحقیق و تفحص است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تحقق نیافتن بخشی از شاخصهای درآمدی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تصریح کرد: با توجه به انتقال تخلیه کالا از بندر عباس به بندر بوشهر به دلیل تحریم بنادرشهیدرجایی و باهنر و افزایش تولید کالا و صنایع و پالایشگاه های منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و عسلویه و همچنین افزایش انتقال کالا و کرایه حمل در بسیاری از مسیرها، انتظار می رفت شاخصهای درآمدی سازمان حمل و نقل جاده ای با رشدی بیش از 20 درصد روبرو باشد.

وی افزود: به دلیل نبود نظارت کافی و قرار نگرفتن بخش قابل توجهی از کالاها و محصولات تولیدی در سطح استان ، این شاخص به زیر 8 درصد کاهش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به نبود تعامل لازم از سوی مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با مسئولان دیگر دستگاهها در جهت هم افزایی و استفاده از امکانات و ظرفیتهای یکدیگر در جهت حل مشکلات مردم، گفت: بی توجهی به حمل ونقل روستایی وعدم نوسازی و بهسازی ناوگان روستایی یکی دیگر از مشکلات و نواقص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

موسوی نژاد گفت: تک روی وعدم اعتقاد به مدیریت مشارکتی یکی دیگر از انتقادات وارد به مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که بر این اساس طرح تحقیق و تفحص از این سازمان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی عدم شفافیت امور مالی شرکتهای باربری وحمل ونقل و سودجوییها و سوء استفاده های متعدد این شرکتها، اشباع بازار از شرکت های حمل ونقل در برخی مناطق و نبود این مراکز در مناطق دیگر، واگذاری امتیاز و صدور پروانه فعالیت برای شرکتهای باربری که تخلفات بزرگی انجام داده اند، عدم هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی وتکمیل خدمات بیمه ای مربوط به فعالیتهای حمل و نقل جاده ای و وجود ارتباط غیرقانونی در خصوص واگذاری مکان پایانه های مسافربری به افراد خاص 5 محور اصلی تحقیق وتفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه یکشنبه کمیسیون عمران مجلس به تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رسیدگی می شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان حمل و نقل جاده ای