انتفاد از توقف روند ورود اتوبوس های جدید به ناوگان حمل ونقل عمومی

رئیس کمیسیون عمران مجلس٬ با انتفاد از توقف روند ورود اتوبوس های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی٬ گفت: دولت باید هر چه سریع تر نسبت به از رده خارج کردن اتوبوس های فرسوده اقدام کند.

 خانه ملت؛ سیدمهدی هاشمی با انتفاد از توقف روند ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل ونقل عمومی٬ گفت: ادامه فعالیت اتوبوس‌های فرسوده در خطوط شهری بارها منجر به بروز حوادث دلخراش شده اما متاسفانه مورد توجه مسئولان برای تسریع در روند اسقاط ناوگان حمل و نقل عمومی خارج از رده نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت خروج اتوبوس‌های فرسوده شهری از ناوگان حمل و نقل عمومی٬ افزود:‌ اتوبوس‌هایی که بیش از 7 سال عمر دارند نباید برای جابجایی مسافران در ناوگان حمل و نقل به کار گرفته شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه وزارت کشور باید جدیت بیشتری برای تزریق یارانه مرتبط با بخش ناوگان حمل ونقل عمومی جهت نوسازی آن داشته باشد٬ تصریح کرد: دولت باید با تامین اتوبوس‌های جدید، از تردد اتوبوس‌های فرسوده در نقاط شهری و غیر آن به صورت جدی جلوگیری کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه تردد اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر تاثیر مضاعفی بر آلودگی هوای کلان‌شهر‌ها دارد٬ گفت: در ضرورت اسقاط اتوبوس‌های فرسوده و جایگزینی آن با اتوبوس‌های جدید برای مقابله با بروز حوادث ناگوار و همچنین کاهش آلودگی هوا شکی نیست.

وی ادامه داد: امید است با توجه به تذکرات پی در پی نمایندگان و سایر مسئولان به وزارت کشور در خصوص توجه جدی به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اهتمام ویژه‌ای در این راستا وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: بیشترین وقت مردم داخل شهرها و در سفرهای درون شهری صرف می شود از این رو اگر از حمل و نقل عمومی حمایت کنیم به طور مستقیم به مردم کمک کرده ایم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ناوگان حمل ونقل عمومی