افزایش قیمت آب تاثیری در کاهش میزان مصرف شرب ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به عملکرد وزارت نیرو انتقاد کرد و گفت: در شرایط رکودی افزایش قیمت آب درست نیست.

خانه ملت؛ علی محمد احمدی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو می تواند با استفاده از ظرفیت هدفمندی کمبود درآمد را جبران کند, گفت: فروش املاک مازاد این وزارت خانه و بهینه سازی مصرف انرژی در نیروگاهها از جمله ظرفیتهای تبصره ۲۱ قانون بودجه است که وزارت نیرو می تواند استفاده کند.

نماینده مردم دهلران, آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مصرف آب شرب کمتر از ۱۰ درصد از کل آب مصرفی در کشور است، گفت: متاسفانه وزیر نیرو جزیره ای تصمیم می گیرد و با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی هماهنگ نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه کمتر از ۱۰ درصد آب مصرفی در کل بخش ها صرف شرب می شود افزایش قیمت تاثیری در جبران کمبود آب ندارد.

این عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس در بخش دیگر گفت و گوی خود نسبت به بی توجهی مسئولان حوزه انتخابیه اش به بخش تولید انتقاد کرد و گفت: در ایلام متاسفانه کار زیربنایی برای بخش تولید نمی شود و تعداد پروژه های نیمه تعطیل بالاست و مدیران استان اراده ای برای سامان دادن پروژه ها ندارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، قیمت آب، مصرف شرب