احیای سازمان مدیریت اقتصاد را به ریل توسعه بازمی گرداند

نماینده مردم تبریز ،اسکو و آذر شهر در مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از مدیران متخصص و کارشناس در سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گفت: با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی شرایط برای برنامه ریزی مطلوب و هماهنگی بین دستگاه ها فراهم می شود و می توان امیدوار بود که اقتصاد به ریل توسعه بازگردد.

خانه ملت؛ مسعود پزشکیان با مثبت ارزیابی کردن موضوع احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: بدیهی است که برای انجام هر کاری نیاز به برنامه ریزی وجود دارد بنابراین با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی شرایط برای برنامه ریزی مطلوب و هماهنگی بین دستگاه ها فراهم می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه کسانی که به روند کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی معتقد نبودند به نظم و برنامه ریزی نیز اعتقاد نداشتند این در حالی است که باید برنامه های دستگاه های مختلف با کلان بودجه و اعتبارات همیشه هماهنگ شود.

پزشکیان تصریح کرد: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیازی به ارائه لایحه ندارد به دلیل اینکه این سازمان قبلا نیز در کشور فعالیت هایی داشته و این موضوع در اختیار رئیس جمهور است.

وی با بیان اینکه می توان امیدوار بود که اقتصاد به ریل توسعه بازگردد،ادامه داد: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی وبی ثباتی فعالیت مدیران یکی از دلایل عدم رشد و توسعه اقتصادی مطلوب کشور در سال های گذشته بوده که باعث شد هزینه های بدون برنامه مشخص در کشور انجام شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: علاوه بر احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، باید از مدیرانی که دستگاه ها را می شناسند در آن نهاد استفاده شود یعنی برای پیشرفت نباید از بنده ای که تخصصی در زمینه برق ندارم در بخش مدیریت و برنامه ریزی توزیع برق استفاده کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، توسعه، سازمان مدیریت