مجلس با آزادسازی نرخ شیر موافق است نه با رها شدن قیمت ها

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه یارانه شیر باید مستقیما به دست دامداران برسد، گفت: مجلس با آزادسازی قیمت شیر بر اساس نرخ تعیین شده موافقت است اما با اینکه قیمت ها بدون کنترل و نظارت رهاشود مخالف است.

خانه ملت؛ سید راضی نوری گفت: براساس مصوبه دولت قیمت خرید هر کیلو گرم شیر از مقابل درب دامداری درحال حاضر ۱۴۴۰ تومان و قیمت تحویل شیر در درب کارخانه ۱۵۲۰ تومان تعیین شده است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: تا کنون از یارانه ای که دامداران از دولت طلب داشتند فقط بخشی که مربوط به تامین یارانه شیر مدارس بوده پرداخت شده و هنوز مطالبات دامداران به صورت کامل پرداخت نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: نکته ای که اهمیت دارد این است که اول و آخر باید دولت طوری عمل کند که قیمت ها در عین آزادسازی ، کنترل شوند چرا که در صورت نبود نظارت لازم نظم و انضباط و ثبات قیمت ها از بین می رود.

وی یادآور شد: اعضای کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس در جلسه ای که به منظور بررسی قیمت شیر در محل کمیسیون با حضور دامداران و مسئولان دولت برگزار شد ، با دلایلی که دامداران مطرح کردند توجیه شده و با آزادسازی قیمت شیر در حدی که مشخص شد موافقت کردند اما تاکید می شود که نمایندگان با اینکه قیمت ها بدون کنترل رها شود مخالفند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه پرداخت یارانه شیر به دامداران و یا کارخانه های تولید کننده محصولات لبنی، گفت: بهتراست مجموعه شرکت های تعاونی و دامداران مستقیما یارانه ها را دریافت کنند چرا که با واسطه گری برای پرداخت این یارانه مشکلات دامداران دو چندان شده و سو استفاده گران قیمت ها را با این بهانه بالا می برند.

برچسب ها

آزادسازی، اخبار برگزیده، رها شدن قیمت ها، نرخ شیر