ایستادگی مهم ترین استراتژی در پیشبرد مذاکرات است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت : امروز ایران با انسجام ملی و رهبری ولایت فقیه توانسته از خواسته های مشروع خود در مقابل آمریکا دفاع کند، خواسته ای که حق مسلم ملت ایران است و آمریکا باید بداند که مردم به هیچ وجه از موضع خود برای کسب دانش هسته ای کوتاه نمی آیند و همه مشکلات و تحریم ها را برای تحقق این مهم به جان می خرند.

خانه ملت؛ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مراسم گرامیداشت هفته بسیج و تحلیل از بسیجیان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: ایستادگی در مقابل آمریکا و دفاع از حق مسلم ایران برای کسب دانش صلح‌آمیز هسته‌ای مهم‌ترین ابزار پیروزی ایران است.

علاءالدین بروجردی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج و تجلیل از بسیجیان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، طی سخنانی اظهار کرد: بسیج یادگار جاودانه بنیان گذار انقلاب اسلامی است، یادگاری که پس از 35 سال همچنان با قدرت وعظمت به اهداف این نظام پایبند بوده و پیوند خود را با آرمان‌های انقلاب حفظ کرده است.

وی افزود: سخنان امام راحل درباره بسیج را نباید فراموش کرد که می‌فرمودند :« اگر در کشور ی تفکر بسیجی طنین انداز شود چشم جهان خواران از کشور دور خواهد شد»، تشکیل بسیج در ایران از برکات خداوند به ملت ایران است لذا مردم باید قدر این جایگاه والا را بدانند و در جهت رونق اهداف بسیج در جامعه تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: با گوش جان سپردن به سخنان رهبر کبیر انقلاب خوشبختانه امروز فرهنگ بسیجی در اقصی نقاط کشور ما ریشه دوانده و حتی این تفکر به مرزهای خارج از ایران نیز رسوخ کرده است.

بروجردی یادآورشد: امروز بهره‌گیری از تفکر بسیجی عامل پیروزی حزب‌الله در مقابل رژیم صهیونیستی است، پیروزی که تنها با قدرت ایمان و توکل به قدرت الهی حاصل شده است؛ چرا که ایستادگی در برابر رژیم اشغالگر قدس که از حمایت مستکبران جهانی چون آمریکا برخوردار هستند تنها با پشتوانه این تفکرات ممکن می‌شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به فعالیت ایران در حوزه دانش هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایران تنها کشوری است که در میان کشورهای اسلامی از چنین دانشی برخوردار شده و این دارایی حاصل ایستادگی کشور در مقابل آمریکا و مستکبران جهانی است.

وی بیان کرد: امروز ایران با انسجام ملی و رهبری ولایت فقیه توانسته از خواسته‌های مشروع خود در مقابل آمریکا دفاع کند، خواسته‌ای که حق مسلم ملت ایران است و آمریکا باید بداند که مردم به هیچ وجه از موضع خود برای کسب دانش هسته‌ای کوتاه نمی‌آیند و همه مشکلات و تحریم‌ها را برای تحقق این مهم به جان می‌خرند.

بروجردی تصریح کرد: ایستادگی ایران در مقابل قدرت‌های جهانی در مذاکرات هسته‌ای نشان از اقتدار نظام دارد، قدرتی که با حمایت بسیج مردمی ایجاد شده است.

بروجردی گفت: امروز وضعیت ایران در این مذاکرات با 10 سال گذشته کاملا متفاوت است ، موضع قدرت در اختیار ایران است، جایگاهی که کشور در مقابل آمریکا به دست آورده به تعبیر رهبر حاصل نرمش قهرمانانه‌ای است که با تصمیم‌گیری تمام دولتمردان عالی کشور اجرایی شده است.

وی تأکید کرد: ملت بدانند که نتیجه مذاکرات هسته‌ای هرچه که باشد، مردم جهان را متوجه این موضوع خواهد کرد که ایران به دنبال سوء استفاده از بمب هسته‌ای نیست و از این دانش نمی‌خواهد در جهت نابودی استفاده کند، ایران دست‌یابی به این انرژی هسته‌ای را حق خود می‌داند؛ چرا که این دانش سرمایه عظیم ملی ماست.

وی در پایان گفت: عده‌ای می‌گویند ایستادگی برای کسب نتیجه دلخواه تنها به تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی دامن زده است اما چه تضمینی وجود دارد که این عقب‌نشینی خانه آخر اهداف آمریکا باشد؟ تجربه ثابت کرده که زیاده‌خواهی آمریکا حدی ندارد، اگر امروز ما از این حق مسلم خود صرف نظر کنیم در آینده باید از بسیاری از خواسته‌ها و مواضع مشروع خود نیز چشم‌پوشی کنیم لذا امروز ایستادگی مهم‌ترین استراتژی در پیشبرد اهداف مذاکرات به شمار می‌رود.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استراتژی، انسجام ملی، مذاکرات