رسانه های اسلامی به نقاط مشترک اهتمام ویژه ای داشته باشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اهتمام به نقاط مشترک سبب موثر واقع شدن اجلاس وزاری اطلاع رسانی سازمان همکاری اسلامی می شود.

ایرنا؛ بیژن نوباوه افزود: طی سالیان گذشته نیز تلاش های گسترده ای برای همسویی رسانه های جهان اسلام پیگیری شد که متاسفانه مشکلات و موانع متعددی سبب عدم تحقق این همگرایی شد.

وی گفت: خبرگزاری غیر متعهدها که در اجلاس سران کشورهای اسلامی (تهران) تاسیس شد نیز به سبب نبود اراده کامل برخی کشورها نتوانست به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره اجلاس وزاری اطلاع رسانی سازمان همکاری های اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران باید در این اجلاس الگوهایی را در روش های اجرایی برای راهگشایی پیشنهاد دهد.
تهران 10 تا 13آذرماه (1تا 4دسامبر) میزبان دهمین اجلاس وزیران اطلاع رسانی کشورهای اسلامی است.
نشست وزیران اطلاع رسانی کشورهای اسلامی روزهای 12 و 13 آذر(3 و 4 دسامبر) و نشست کارشناسان ارشد 10آذر (اول دسامبر) برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اختلاف نظر بین کشورها امری طبیعی است اما ما باید در این اجلاس به مسائل مشترکی همچون فلسطین، جهان اسلام، فریضه حج و مسائل اجتماعی همچون فقر بپردازیم.

نوباوه با تاکید بر اینکه نباید نیمه خالی لیوان را ببینیم، گفت: اطلاع رسانی نسبت به موضوعات مورد اشتراک طرفین به طور حتم بسیار راهگشا باشد.

وی افزود: خوشبختانه در اغلب کشورهای اسلامی مشکلی در زمینه زیرساخت های اطلاع رسانی و هزینه های آن وجود ندارد و در این بین تنها مشکل اصلی نبود تفاهم و همگرایی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید در این اجلاس به مسائلی همچون معیشت مردم، جغرافیا، کمبود آب، جمعیت کشورها، ورزش و غیره که نقاط مشترک کشورها است بیش از گذشته پرداخت.

وی با بیان اینکه نیازمند تاسیس یک گروه برای مطالعاتی میدانی پیش از آغاز این اجلاس هستیم، اظهار داشت: دبیرخانه این اجلاس در خبرگزاری جمهوری اسلامی است و این خبرگزاری با توجه با سابقه و قدمتی که دارد می تواند به عنوان رسانه ای پیشگام در زمینه های یاد شده گام های موثری بردارد.

نوباوه تصریح کرد: ایرنا همیشه بیشترین اخبار را از کشورهای اسلامی دارد و آبرو و حیثیت رسانه ای جهان اسلام را حفظ کرده است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، رسانه های اسلامی