شهید مدرس شاخص ویژگیهای نماینده ملت بزرگ ایران است

رییس مجلس شورای اسلامی، در پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر، با اشاره به اینکه نمایندگان باید به نقش خطیر خود در ترسیم سرنوشت مردم آگاه باشند و از این مقام حراست کنند، تصریح کرد: مدرس علیرغم شکنجه و سوء قصدها از مواضع اعتقادی خود عقب نشینی نکرد.

خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر ارسال کرده است. در این پیام آمده است:

مجلس شورای اسلامی بعنوان عصاره فضایل ملت و جایگاه رفیع قانونگذاری و نظارت چکیده خون هزاران شهیدی است که برای برافراشتن پرچم اسلام جانفشانی ها کردند، مجلس مجموعه ای از نخبگان مردم و تبلور اراده ملت است، مجلس عصاره قیام شکوهمند امتی سلحشور و مقاوم است، از این رو باید مظهر حاکمیت و قدرت مردم باشد و نمایندگان آن نیز باید در جهت اراده و خواست مردم و صلاح جامعه و اسلام گام بردارند.

نماینده مجلس شخصیتی است که مردم با انتخاب خود در واقع اعتقاد، ایمان، صداقت، تقوا و کاردانی او را نیز مورد تایید قرار داده اند تا در جایگاه قانونگذاری از حقوق ملت به دفاع بپردازد و خود را در برابر سرنوشت مردم مسول بداند.

پس نمایندگان باید به نقش خطیر خود در ترسیم سرنوشت مردم و جامعه اسلامی آگاه باشند و از این مقام حراست و نگهبانی کنند، تا مورد سو استفاده بیگانگان واقع نشود. شهید آیت الله سیدحسن مدرس تراز و شاخص ویژگیهای نماینده ملت بزرگ ایران است.

خصلتهای ویژه شهید مدرس که او را بعنوان شخصیتی در یک نمونه برتر و آرمانی معرفی می کند، به شجاعت و صراحت کلام، نفوذ ناپذیری، مخالفت با امتیاز طلبی، بی اعتنایی به جاه و مقام، پایداری و پارسایی و بصیرت ایشان مربوط و ملحوظ می شود که جمیع این خصایل به جاودانگی و ماندگاری وی منجر گردید.

شهید مدرس در سایه ایمان قوی و یقین به حقانیت اهداف در پیش روی خود و در هنگامه ای که استبداد دستگاه حاکمه در جهل و ستم خود دست و پا می زد، از افق علم و ایمان و فقاهت طلوع کرد و با بهره مندی از سجایای انسانی و فضیلت های اخلاقی به مبارزه با ظلم و بیداد پرداخت و هیچگاه از هیچ قدرتی هراسی به دل راه نداد و علیرغم زندانی شدن و شکنجه و سوء قصد ها حتی ذره ای از مواضع اصولی و اعتقادی خویش عقب نشینی نکرد و همواره پر صلابت و استوار بر مرام و مسلک خود باقی ماند. او همواره با صراحت بود و ساده زیست و از تعلقات وارسته ، در هیچ زمان نگرانی از به خطر افتادن موقعیت و جایگاهش نداشت و مصداق کاملی برای نمونه یک مومن زیرک و تیز هوش بود.

شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است ، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پر فروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود و راه او تا بی نهایت برای نسل حاضر و نسل های آینده همواره فروزان وروشن و درخشان می ماند.

برگزاری آئین نکوداشت سالروز شهادت شهید سیدحسن مدرس که مفتخر به نام گرامیداشت مجلس شورای اسلامی شده است، فرصت مغتنمی برای بازخوانی و تبیین اندیشه ها، نظرات و آرای آن عالم مجاهد و وارسته است که امیدوارم همه ما بتوانیم با عنایت و توجه به ابعاد مختلف شخصیت شهید مدرس همواره یاد و خاطره اش را در دلهایمان روشن و گرامی نگه داریم.

از تلاش و همت همه عزیزان دست اندرکار برگزاری این محفل باشکوه و روشن ساز کمال تشکر و امتنان را دارم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، دکتر لاریجانی، شهیدمدرس، ملت بزرگ ایران