تمسک به اقتصاد مقاومتی و تفکر بسیجی تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه با تمسک به فرمول اقتصاد مقاومتی و با تفکر بسیجی می توان تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد گفت: با مشارکت جدی مردم می توان مشکلات را از سر راه برداشت.

خانه ملت؛‌ محمد اسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 11 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: دیروز سالگرد شهادت شهید آیت الله مدرس این شخصیت بزرگ تاریخ معاصر ایران بود لذا روز مجلس را که به همین مناسبت نام گذاری شده خدمت شما تبریک گفته و یاد شهدای مجلس را گرامی می‌داریم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده ابتدا به دلیل تقارن این ایام با سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین به بیاناتی از حضرت امام (ره) اشاره می‌کنم که «اگر در کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد شد.» و «بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش در گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند.»

وی تصریح کرد: امروز گره حل مشکلات کشور به ویژه در شرایط کنونی تمسک به تفکر بسیجی است. تفکری که در آن شجاعت، رشادت و صفاست و خدمت خالصانه به مردم حرف اول را می‌زند و بر مبنای همین تفکر بود که در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی با رهبریت حضرت امام (ره) این مردم جنگ تحمیلی را اداره کردند.

سعیدی افزود: بر مبنای همین تفکر بود که تهدیدات را مردم ما به فرصت برای نظام جمهوری اسلامی تبدیل نمودند و بر مبنای همین تفکر بود که پیام انقلاب اسلامی به گوش جهانیان رسید و عمق استراتژیک نظام به بیخ گوش رژیم صهیونیستی و آمریکا گسترش پیدا کرد و ما توانستیم منطق خود را در برابر تمامی فشارهای نظام سلطه جهانی با موفقیت و پیروزی به پیش برده و به تمام دنیا اثبات کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی ادامه داد: امروز هم می‌توانیم با تمسک به فرمول اقتصاد مقاومتی و با تفکر بسیجی تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. همه مردم آزاده دنیا و ملت شریف ایران شاهد بازی‌های شیطانی آمریکا در موضوع پرونده هسته‌ای و جریانات اخیر و تحریم‌های ناجوانمردانه غرب علیه ایران بودند. پس از این مدت طولانی باید به این نتیجه رسیده باشیم که بایستی درون خود را تقویت کنیم. لایه‌های اقتصادی ما باید از درون تقویت شود و چشم دوختن به دست بیگانگان طمع و حرص آنان را بر علیه ما بیشتر خواهد کرد. لذا باید مردم را باور کنیم که با مشارکت مردم مشکلات موجود را به راحتی می‌توانیم از سر راه برداریم.

وی تاکید کرد: پیامبر بزرگوار اسلام فرمودند من از فقر بر امت خویش نمی‌ترسم بلکه از سوء تدبیر می‌ترسم. یکی از مصادیق سوء تدبیر چشم دوختن به بیگانگان که راه نجاتی برای کشور بگشایند و غفلت از منابع عظیم داخلی است امروز اقتصاد و تولید و صادرات ما نیاز به حمایت جدی دارد و تولیدکنندگان با مشکلات جدی مواجه هستند و به دلیل بهانه‌های مختلف ضربات سنگینی به اقتصاد ایران وارد شده است. زیرا سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان سوال می‌کنند که ما داشته و سرمایه خود را که آبرویمان بود وارد بازار کردیم اما آیا دولت هم سهم خود را به بازار آورده است بنابراین انتظار آن ها این است که به صورت جدی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران حمایت شود.

سعیدی گفت: ما امروز مراسم بزرگداشت شهید مدرس را داریم در حالی که بیش از حرف باید به سفارشات شهید مدرس عمل کنیم. شهید مدرس به مسئولان، کارگزاران و نمایندگان متذکر می‌شود که مردم ایران خود می‌توانند با سرمایه‌گذاری و اداره منابع نیازهای خود و کشور را فراهم نمایند و کشور را از وابستگی نجات دهند. از این رو باید امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود.

وی با بیان اینکه مسئولان از پیگیری برخی از مشکلات غفلت می‌کنند افزود: اخیرا استانداری آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی آماری را اخذ کرده است که برابر اطلاعات حاصله حدود 50 درصد واحدهای مستقر در شهرک‌ها غیر فعال هستند. نتیجه پایین آمدن سطح اشتغال، سطح تولید،‌ صادرات می‌شود که بایستی مسئولان در این زمینه پاسخگو باشند که برنامه‌شان برای رفع این مشکلات چیست و برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه راه‌حلی را ارائه می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی گفت: مشکل و دغدغه جدی جوانان و خانواده‌های آن‌ها رونق اقتصادی و اشتغال می‌باشد و ما فاصله بسیاری با اهداف سند چشم انداز داریم. بنابراین فرصت را نباید از دست داد و در هیچ مقطعی از تاریخ ایران جمعیت عظیمی از جوان و دانشجوی تحصیلکرده با انگیزه کار نداشتیم و چرا باید از این شرایط غافل شویم البته نباید دل را به آمارها خوش کرد و باید دید در بطن جامعه چه می‌گذرد و دولت باید به رفع مشکلات جامعه توجه جدی کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، تفکر بسیجی، تهدیدها