موافقت با تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از بررسی وضعیت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری داشگاه آزاد در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد در سال آتی با علم به اینکه احتمال عدم صدور مجوز برای برخی از رشته ها وجود دارد ثبت نام کنند.

خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با یادآوری جزییات جلسه روز سه‌شنبه (18آذرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ گفت: در جلسه امروز بنا بود با حضور وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد موضوع پذیرش دانشجویان تکمیلی مورد بحث و بررسی قرار گیرد که وزیر و رئیس دانشگاه آزاد در کمیسیون حاضر نشدند و معاونان و مسئولان وزارتخانه و دانشگاه آزاد به کمیسیون آمده و موضوع پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: مقرر شد در جلسه بعدی کمیسیون موضوع دانشجویان مذکور با حضور وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد جمع بندی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ گفت: در ادامه جلسه امروز کمیسیون گزارشی از صندوق ذخیره فرهنگیان به کمیسیون ارایه کردم و در نهایت نتیجه بر این شد تا تعدادی از اعضای کمیسیون تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را در مجلس کلید بزنند.

وی افزود: در مورد پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد بدون هماهنگی با شورای گسترش وزارت علوم دفترچه‌ای را برای پذیرش دانشجو در سال 94 و 95 منتشر کرده که به زودی کمیسیون در این زمینه بیانیه‌ای خواهد داد و کسانی که می خواهند برای مقطع دکترای دانشگاه آزاد در سال 95-94 ثبت‌نام کنند باید با علم به این موضوع این کار را انجام دهند که احتمال دارد بسیاری از این رشته‌ها به دلیل نبود زیرساخت‌ها و کیفیت نتواند مجوز دریافت کند و ممکن است داوطلبان دچار مشکلاتی شوند که کمیسیون نیز در این زمینه به زودی بیانیه‌ای را صادر خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: طبق اعلام دانشگاه آزاد این دانشگاه 25 هزار عضو هیأت علمی دارد که طبق لیست ارائه شده تعدادی از آنان حق‌التدریس هستند و در ادامه باید مشخص شود که این دانشگاه چه تعداد هیأت علمی نیاز و چه تعداد در هیأت‌های علمی این دانشگاه عضو هستند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، صندوق ذخیره فرهنگیان