جزئیات آخرین اقدامات کمیته تفحص از سازمان جنگل ها

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها، درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: قرار است بعد از شروع صحن علنی مجلس، جلسه ای با حضور اعضای کمیته تفحص کننده و مسئولان سازمان جنگل ها برگزار و کار این کمیته را به نتیجه برسانیم.

خانه ملت؛ علی ایرانپور درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، افزود: با توجه به اینکه مجلس زمان زیادی را به بحث بررسی طرح تنظیم مقررات مالی دولت اختصاص داده بود لذا جلسات کمیته تفحص ازسازمان جنگل ها نیز به طور منظم تشکیل نشد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرار است از این پس جلسات تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها به طور منظم ومداوم تشکیل شود، ادامه داد: براساس قانون زمان کار کمیته تفحص از سازمان جنگل‌ها به اتمام رسیده و اکنون باید نتیجه نهایی آن ارایه می‌شد اما با توجه به اینکه هنوز راه نرفته زیادی در تحقیق از سازمان جنگل ها باقی مانده است لذا به دنبال آن هستیم تا هرچه سریع‌تر آن را نهایی کرده و به جمع‌بندی برسانیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: البته قرار است درخواست تمدید مهلت نیز داده شود تا کار کمیته به نتیجه مشخصی برسد.

وی با یادآوری این نکته که حوزه کاری سازمان جنگل ها تا حدودی گسترده است، افزود: ناگفته نماند مواردی که اکنون در حال بررسی است بسیار گسترده بوده که همین عامل کار تفحص از سازمان جنگل‌ها را با کندی مواجه کرده، زیرا حوزه بررسی‌ها و انجام اقدامات کارشناسی در این سازمان بسیار وسیع است.

ایرانپور تاکید کرد: بعد از شروع صحن علنی مجلس، جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها برگزار خواهیم کرد و از مسئولان این سازمان نیز دعوت کرده تا بتوانیم کار این کمیته را هرچه سریعتر به نتیجه برسانیم.

وی گفت: اکنون کار کمیته در دست کارشناسان کمیته تفحص از سازمان جنگل‌ها است و حوزه مدیریتی این سازمان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها، با یادآوری علت تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، افزود: علل مدیریتی، کاهش میزان جنگل‌ها و از بین رفتن مراتع، میزان واگذاری‌ها، اهداف، عملکرد، میزان انطباق با قوانین، تعامل با وزارتخانه‌های صنعتی، تولیدی، میزان واردات چوب به لحاظ حفظ جنگل ها و آثار از بین رفتن جنگل‌ها در تخریب (به جهت سیل) مزارع و از بین رفتن خاک غنی و افزایش رانش‌ها از محورهای این تحقیق و تفحص به شمار می‌رود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان جنگل ها