ضرورت اختصاص ردیفی مشخص در بودجه 94 برای توزیع شیر مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن ردیف اعتباری مشخص در لایحه بودجه 94 کل کشور برای توزیع شیر در مدارس، گفت: قطع روند توزیع شیر در مدارس به افزایش هزینه های درمانی کشور منجر می شود.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با تاکید بر ضرورت توزیع شیر در مدارس، گفت: هیچ موضوعی نباید به توقف توزیع شیر مدارس منجر شود چرا که در صورت بروز چنین موضوعی تبعات بسیاری را باید شاهد باشیم.

نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه دولت باید بودجه کافی برای شیر مدارس کنار بگذارد، افزود: توجه به سلامت دانش آموزان در ابتدای راه از هزینه هایی که دولت باید برای درمان افراد در آینده بپردازد می کاهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر واریز مبلغ کلانی برای جدیت در امر توزیع شیر مدارس، تصریح دکرد: این نگاه شورای شهر به بحث توزیع شیر در مدارس مطلوب بوده و نشان از توجه اعضای شورا به سلامت افراد دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای تداوم توزیع شیر در مدارس کشور باید ساز و کارهای اجرایی لازم در کشور فراهم شود، گفت: برای اجرای این مهم در ابتدا نیازمند اعتبارات لازم و پس از آن عزم کافی هستیم

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه شیر به عنوان منبع غنی کلسیم و پروتئین در رشد جسمی و فکری کودکان بسیار اثرگذار است، افزود: دولت باید وظیفه خود را در خصوص تامین شیر دانش‌آموزان با جدی گرفتن توزیع شیر مدارس و تاکیند اعتبار کافی برای این امر به انجام رساند.

سلیمی با تاکید بر اینکه توزیع شیر در مدارس به قدری از اهمیت برخوردار است که باید ردیف مشخصی در بودجه 94 به آن اختصاص داده شود، تصریح کرد: با دیده شدن این موضوع در لایحه بودجه به طور حتم موضوع اعتبار توزیع شیر مدارس به کل مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: توقف توزیع شیر مدارس به طور حتم با توجه به قرار گرفتن دانش آموزان در سن رشد آسیب زا بوده و برای آینده کشور مضر است.

سلیمی با یادآوری افزایش قیمت مواد لبنی در کشور، گفت: دولت باید با حمایت از اقشار ضعیف و همچنین ادامه توزیع شیر در مدارس از آسیب جدی بر بدنه سلامت کشور جلوگیری کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس آماده همکاری با دولت برای تصویب اعتبارات لازم برای توزیع شیر مدارس است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه 94، شیر مدارس