ضرورت حذف هر نوع رفتار خشونت آمیز در مدارس

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر ضرورت برچیده شدن هر نوع اقدام تنبیهی در مدارس٬ گفت: انتظار مجلس از وزارت آموزش و پرورش حذف هر نوع رفتار خشونت بار و ایجاد فضای امن در مدارس است.

خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با یادآوری انتشار اخباری مبنی بر تنبیه دانش‌آموزان در برخی مدارس کشور٬ گفت: وزارت آموزش و پرورش باید به جد با چنین رفتارهایی برخورد کند تا زمینه بروز چنین رفتارهایی از بین برود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با انتقاد از تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس٬ افزود: تنبیه نه تنها باعث سر به راه شدن دانش‌آموزان نمی‌شود بلکه به جری شدن افراد برای درس نخواندن و مخالفت با قوانین جاری مدرسه منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش وپرورش باید مدیران و معلمان مدارس را درخصوص ممنوعیت هر نوع تبیهی توجیه کند٬ تصریح کرد: برخورد شدید با عاملان تنبیه دانش‌آموزان در مدارس باید در دستور کار آموزش و پرورش برای ایجاد امنیت روانی و تحصیلی دانش‌آموزان دنبال شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه ضعف اطلاع‌رسانی درخصوص برخورد با عاملان تنبیه در مدارس به تکرار دوباره آن در سایر مدارس کشور منجر می‌شود٬ تصریح کرد: در صورتی که برخورد بدون تسامح با افراد متخلف صورت گیرد بدون شک شاهد تنبیه بدنی در مدارس نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس به طور حتم به موضوع تنبیه دانش‌آموزان در مدارس با دعوت از مسئولان آموزش و پرورش ورود خواهد داشت٬ گفت:‌ نظارت بر عملکرد معلمان و مدیران مدارس به جلوگیری از بروز رفتارهای خشونت‌بار در مدارس منجر خواهد شد.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه بروز رفتارهای تنبیهی در مدارس به نگرانی و دغدغه اولیا دانش‌آموزان منجر شده است٬ افزود: وزارت آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن سیاست‌های منسجم به رفع دغدغه اولیا و همچنین ایجاد فضای آموزشی امن برای تحصیل دانش آموزان دست بزند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی برای حذف هر نوع رفتار خشونت‌بار در مدارس٬ گفت: کمیسیون آموزش مجلس با جدیت به موضوع ممنوعیت تنبیه در مدارس ورود کرده و با دعوت از مسئولان خواهان برچیده شدن چنین رفتارهایی است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، رفتار خشونت آمیز، مدارس