تاکید بر جذب فرهنگیان از میان فارغ التحصیل مراکز تربیت معلم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر جذب فرهنگیان از میان نیروهای برجسته و متخصص٬ گفت: سنگ بنای ساختار شخصیتی افراد از مدارس شکل می گیرد از این رو باید دقت ویژه ای در جذب فرهنگیان صورت بگیرد.

خانه ملت؛ فرهاد بشیری با تاکید بر جذب فرهنگیان از میان نیروهای برجسته و متخصص٬ گفت: به طور حتم تنها دانشگاهی که می‌تواند نیروی فرهنگی برای کار در آموزش و پرورش تربیت کند دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم از این رو جذب نیروهای این وزارت‌خانه نیز باید با در نظر گرفتن این مهم صورت بگیرد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه تقویت بنیه هر کشور از طریق سیستم آموزشی آن صورت می‌گیرد٬ افزود:‌ آموزش و پرورش باید به آموزه ها‌ی دینی و قانون اساسی توجه کرده و جذب کادر آموزشی خود را در این حیطه انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬‌ با تاکید بر ضرورت افزایش دقت در جذب معلم در آموزش و پرورش٬ تصریح کرد: تخصص٬ تعهد و درایت معلمی از نکاتی است که باید مدنظر مسئولان برای جذب فرهنگیان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه تربیت افراد برای بر عهده گرفتن مسئولیت معلمی در آینده لازم و ضروری است٬ گفت: افرادی که در مراکز تربیت معلم و همچنین دانشگاه فرهنگیان تعلیم می‌بینند به مراتب مسلط تر از افرادی که در سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تحصیل می کنند می‌تواند در امر معلمی موفق باشند.

بشیری با تاکید بر اینکه تربیت نیروی متخصص برای آموزش و پرورش تسهیل در نیل به اهداف آموزشی کشور را در پی دارد٬ گفت: به طور حتم زمانی که انتخاب معلم از بین تربیت شدگان مراکز تربیت معلم انجام شود آسودگی خیال برای تحقق اهداف کشور در بعد آموزشی رخ خواهد داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: سنگ بنای ساختار شخصیتی افراد از مدارس شکل می‌گیرد از این رو باید دقت ویژه‌ای در جذب فرهنگیان صورت بگیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، فارغ التحصیلان، فرهنگیان، مراکز تربیت معلم