ارایه درخواست تمدید مهلت 6 ماهه تفحص از سازمان جنگل ها به هیات رئیسه مجلس

رئیس کمیته تحقیق وتفحص از سازمان جنگل ها از تلاش برای ارایه گزارش اولیه تفحص از سازمان جنگل ها به مجلس خبر داد و گفت: قرار است برای جمع بندی گزارش نهایی درخواست تمدید مهلت 6 ماهه تقدیم هیات رئیسه مجلس کنیم.

خانه ملت؛ محمد اسماعیل‌نیا درباره آخرین وضعیت تحقیق وتفحص از سازمان جنگل‌ها، گفت: در دو هفته گذشته جلسه تفحص از سازمان جنگل‌ها برگزار شد و هر یک از نمایندگان عضو کمیته، گزارشی از بررسی‌های خود ارایه کردند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اکنون بررسی‌های فنی در مورد جنگل‌ها به پایان رسیده و این بررسی‌ها تا دامنه زاگرس و فلات مرکزی رسیده است و حال قرار است مرحله دوم این تحقیق و تفحص صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در مرحله دوم تحقیق وتفحص قرار است به موضوع آسیب‌ وارده بر جنگل‌ها و برآورد میزان آن بپردازیم، تصریح کرد:‌ از سوی دیگر اکنون گروهی در بازرسی‌ها فعالیت می‌کنند تا بتوانند گزارش کاملی را در صحن مجلس ارایه کنند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون تخلفاتی در تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها مشاهده شده است، تاکید کرد: اکنون نمی‌توان جزئیاتی از این تفحص را رسانه‌ای کرد اما به زودی قسمت اول این گزارش را نهایی خواهیم کرد.

اسماعیل‌نیا در مورد زمان برگزاری نشست بعدی این کمیته،‌ افزود: تا هفته آینده قرار است نشست دیگری با اعضای این کمیته برگزار شده تا موارد تخلف مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها گفت: با توجه به گستردگی کار، قرار است درخواست 6 ماه تمدید مهلت برای جمع‌بندی گزارش نهایی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ‌از جمله مواردی که تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها را رقم زده پدیده زمین‌خواری و تعرض به جنگل‌ها و استفاده از منابع ملی است در حالی که بحث حفاظت و صیانت از جنگل‌ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان جنگل ها