سهم 6 درصدی روستاها از کل بودجه عمرانی سال 94

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بررسی عملکرد بودجه سال 1393 و بودجه عمرانی سال 1394 کل کشور در جلسه امروز کمیسیون متبوعش،گفت: در مجموع دولت 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای عمران روستاها پیشنهاد کرده است که به اعتقاد نمایندگان این رقم ناچیز بوده و باید افزایش یابد.

خانه ملت؛ منصور آرامی در تشریح دستور کار جلسه روز سه شنبه کمیسیون عمران گفت: در بخش اول جلسه امروز عملکرد بودجه سال 1393 و بودجه عمرانی سال 1394 کل‌کشور با حضور نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بررسی شد.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم،‌ابوموسی و بندرخمیردرمجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری گزارشی در مورد تقویت پروژه های عمرانی با تمرکز بر آب و راه روستایی برای نمایندگان ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: نمایندگان در این جلسه بر توجه بیشتر دولت به توسعه روستاها و اختصاص اعتبارات بیشتر در این خصوص تاکید کردند و به اعتقاد آنها درصد بیشتری از بودجه عمرانی در سال 94 باید به حوزه روستاها اختصاص داده شود.

آرامی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال 94 در مجموع 3 هزار میلیارد تومان برای عمران روستاها پیشنهاد کرده است، گفت: بر اساس گزارش ارائه شده تقریبا اعتباری حدود هزار و 800 میلیارد تومان برای چند شاخص روستایی از جمله آب، راه و طرح های هادی و کمک به دهیاریها گذاشتند، همچنین حدود 1200 میلیارد تومان اعتبارات استانی به همین منظور در نظر گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: به اعتقاد نمایندگان سهم 6 درصدی روستاها از کل بودجه عمرانی سال 94 سهم ناچیزی است و این رقم باید بیشتر از این باشد.

وی با اشاره به حضور وزیرراه و شهرسازی در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس به منظور پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان، ادامه داد: در بخش دوم جلسه امروز سوال عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ از آخوندی در مورد وضعیت نابسامان بخشی از راه ها و جاده های استان آذربایجان شرقی که چندین سال است به آن بی توجهی شده مطرح شد که توضیحات وزیر نماینده سوال کننده را قانع نکرد.

آرامی گفت: در نهایت به دلیل ابهام در ملی یا استانی بودن سوال عیسی زاده رای گیری در مورد این سوال به جلسات بعدی موکول شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه عمرانی، روستاها