تأمین اعتبارات مورد نیاز برای متقاضیان ایجاد و توسعه کشت های متراکم گلخانه ای از سوی دولت

با موافقت نمایندگان به دولت اجازه داده می شود براساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در قالب لوایح بودجه، اعتبارات مورد نیاز برای متقاضیان ایجاد و توسعه کشت های متراکم گلخانه ای با اولویت مصرف کمتر آب و انرژی معمول دارد.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه 20 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با الحاق ماده 13 به این قانون با 140 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر موافقت کردند.

براساس این ماده الحاقی به دولت اجازه داده می‌شود براساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در قالب لوایح بودجه، اعتبارات مورد نیاز را در قالب وجوه اداره شده برای متقاضیان ایجاد و توسعه کشت‌های متراکم گلخانه‌ای با اولویت مصرف کمتر آب و انرژی معمول دارد. همچنین آیین‌نامه اجرائی این ماده شش‌ماه پس از ابلاغ این قانون به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

گفتنی است در جریان رسیدگی به این ماده علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس پیشنهاد حذف آن را مطرح کرد که نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کردند.

محجوب در توضیح علت مخالفت خود با این ماده الحاقی گفت: ما مخالف کشت گلخانه ای نیستیم اما بهتر است این منابع و اعتبارات برای اولویت های مهم تر در بخش کشاورزی مانند آب و زمین هزینه شود چرا که با این کار بهره بیشتری خواهیم برد.

همچنین در ادامه حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس نیز پیشنهاد کرد به منظور تأمین هدف پیشنهاد کنندگان این ماده الحاقی کلمات "به" و "اجازه داده می شود" حذف شود که این پیشنهاد هم به تصویب نمایندگان نرسید.

برچسب ها

اخبار برگزیده، کشت های متراکم گلخانه ای