خبر

مسیر شما: اخبار واحدهای تولیدی آلاینده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول عوارض آلایندگی شدند
واحدهای تولیدی آلاینده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول عوارض آلایندگی شدند

با رأی موافق نمایندگان واحدهای تولیدی کالا و خدمات آلاینده مستقر در مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی شبیه به واحدهای آلاینده مستقر در سرزمین اصلی مشمول عوارض آلایندگی شدند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ماده الحاقی دیگری را با پیشنهاد جمعی از نمایندگان با 136 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر را مصوب و به لایحه مذکور اضافه کردند.

براساس این گزارش ماده الحاقی به شرح ذیل است:

واحدهای تولیدی کالا و خدمات آلاینده مستقر در مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی شبیه به واحدهای آلاینده مستقر در سرزمین اصلی با رعایت ترتیبات مشخص شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات بعدی آن مشمخول عوارض آلایندگی می شود.

گفتنی است این پیشنهاد از سوی قادری نماینده شیراز، تاجگردون نماینده گچساران، احمدی نماینده دهلران، حسین زاده بحرینی نماینده مشهد، نادران نماینده تهران، امیرآبادی نماینده قم، تابش نماینده اردکان، قوامی نماینده اسفراین، مفتح نماینده تویسرکان، ‌شکری نماینده تالش،‌ دهدشتی نماینده آبادان، ندیمی نماینده لاهیجان و عباس رجایی نماینده اراک در مجلس ارائه شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.

نظر شما