تشکیل کمیته ویژه بررسی تحقیق و تفحص از سازمان راهداری

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس درخواست یکی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کمیته ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل و امور مربوط به این کار را پیگیری می کند.

خانه ملت؛ منصور آرامی در تشریح دستور کار روز سه شنبه (7 بهمن) کمیسیون عمران مجلس گفت: در بخش اول جلسه امروز با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور درخواست موسوی نژاد نماینده دشستان برای تحقیق و تفحص از این سازمان مطرح و رسیدگی شد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی افزود:بر این اساس مقرر شد کمیته ای طی روزهای آینده در این باره تشکیل و این تقاضا را بررسی کند.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه گزارش مفصلی از اقدامات انجام شده در حوزه راهداری و حمل و نقل و نیازهایی که برای نگهداری از 214 هزار کیلومتر شبکه راه های روستایی و شهری و شریانهای اصلی کشور و همچنین اقدامات انجام شده برای ارتقای ایمنی راههای کشور ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بر اساس این گزارش جاده های کشور نیازمند نصب بیش از 2 هزار دستگاه دوربین ثبت سرعت و تخلف است.

آرامی ادامه داد: بر اساس اظهارات وزیر، مجموع طول راههای کشور بیش از 200 هزار کیلومتر است که نگهداری این سرمایه نیازمند صرف سرمایه زیادی است در حالی که مجموع سرمایه گذاری در این بخش کمتر از سه هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد دوربین های نصب شده در محورهای ارتباطی کشور 400 دستگاه است و بیش از2 هزار و 300 دستگاه دیگر باید در محورهای ارتباطی نصب شود.

آرامی در ادامه از حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در کمیسیون عمران مجلس خبر داد و گفت: بر این اساس سوال نمایندگان درباره علت تاخیر در ارائه لایحه سازمان مدیریت بحران مطرح شد و وزیر در این خصوص توضیحاتی ارائه کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر کشور در زمان کسب رای اعتماد قول داده بودند برنامه هایی را اجرا کنند در این جلسه در این خصوص از وزیر سوال شد و وزیرکشور به تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان راهداری