دانشجویان، بهترین مبلغان فرهنگ و تمدن غنی ایران هستند

این نماینده مجلس، با بیان اینکه دانشجویان، بهترین مبلغان فرهنگ و تمدن غنی ایران هستند، گفت: اسلام، وجه مشترک میان مردم دو کشور ایران و بوسنی بوده که ظرفیت های وسیعی را برای توسعه و گسترش روز افزون همکاری های فی مابین ایجاد کرده است.

خانه ملت؛ غلامرضا تاجگردون امروز چهارشنبه با گروهی از دانشجویان کالج اسلامی کشور بوسنی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از علاقه مردم مسلمان بوسنی نسبت به آموزه‌های دینی اسلام و دینداری، گفت: این مسأله نشان می‌دهد نطقه مشترک مردم در سراسر جهان با فرهنگ‌ها و رسوم متفاوت، دینداری و فطرت الهی آن‌ها است.

تاجگردون همچنین وجه تمایز مردم بوسنی و هرزگوین را نسبت به سایر کشورهای منطقه‌شان، حجاب و پوشش اسلامی آن‌ها دانست.

وی با اشاره به تحولات بوسنی در سال‌های گذشته و حمایت‌ها دولت و ملت ایران از مردم بوسنی، تصریح کرد: اسلام، وجه مشترک میان مردم دو کشور است که ظرفیت‌های وسیعی را برای توسعه و گسترش روز افزون همکاری‌های فی مابین ایجاد کرده است.

تاجگردون ضمن تشریح حضور اقوام و مذاهب مختلف در ایران، گفت: کشور ما دارای اقوام متعددی است ولی در منطقه، امن‌ترین و با آرامش‌ترین کشور، ایران است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، دانشجویان را بهترین مبلغان فرهنگ و تمدن غنی ایران خواند و افزود: اجازه ندهید تصویرپردازی‌های واهی و مغرضانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران، شما را از آشنایی با جامعه ایران باز دارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، دانشجویان، فرهنگ و تمدن، مبلغان