بررسی آخرین وضعیت شوراهای شهر و روستا با حضور رئیس جدید شورای عالی استان ها

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: آخرین وضعیت شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور رئیس جدید شورای عالی استانها مورد بررسی قرار گرفت.

 خانه ملت؛ امیر خجسته درتشریح جلسه امروز یکشنبه (12 بهمن) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: آخرین وضعیت شوراهای اسلامی شهرو روستا درجلسه مشترک امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشوربا رئیس شورای عالی استانها بررسی شد.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دنبال تغییراتی که در ترکیب ریاست شورای عالی استان ها ایجاد شده کمیسیون برای استماع برنامه های غلامرضا بصیری پور رئیس جدید شورای عالی استانها تشکیل جلسه داد و آخرین وضعیت شوراهای اسلامی شهرو روستا مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به جایگاه ویژه شورای عالی استان ها و ضوابط و مقررات، تصریح کرد: شورای عالی استان ها ازجمله نهادهای بسیار حائز اهمیت در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی است که حتی در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است و این شورا می تواند طرح های پیشنهادی خود را به صورت مستقیم به مجلس ارسال کند.

خجسته افزود : براین اساس لازم است تا به شأن وجایگاه شوراها توجه خاص شده ومعضلات شهر وروستا رفع شود.

وی افزایش اعتبارات مصوبات شوراها را از جمله دغدغه های کمیسیون متبوع خود برشمرد و گفت: توجه به افزایش اعتبار و افزایش موصوبات شوراها به طور جدی در دستور کار این کمیسیون بوده و تاکنون موصوباتی نیز در این زمینه داشته ایم که امیدواریم با هماهنگی بیشتر مابین کمیسیون و شورای عالی استان ها حرکت به سمت بازیابی جایگاه واقعی شوراها با شتاب بیشتری دنبال شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشورابراز امیدواری کرد که در دور جدید فعالیت شورای عالی استان ها هماهنگی این شورا با مجلس و کمیسیون تخصصی آن ارتقاء بیشتری پیدا کند، همچنین گفتنی است در این جلسه از زحمات مهدی چمران در تصدی مسئولیت شورای عالی استانها قدردانی شد و برنامه های رئیس جدید برای ارتقاء جایگاه شوراها به استحضار نمایندگان کمیسیون رسید.

برچسب ها

اخبار برگزیده، شوراهای شهر و روستا