روند ارجاع طرح های تحقیق و تفحص به صحن علنی بررسی می شود

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر محمدحسن آصفری و موسوی لارگانی در خصوص تاخیر در رسیدگی به طرح های تحقیق و تفحص، گفت: روند ارجاع طرح های تحقیق و تفحص به صحن علنی بررسی می شود و این موضوع مربوط به اشکال هیات رئیسه است.

خانه ملت؛ محمدحسن آصفری در نشت علنی امروز (چهارشنبه 15 بهمن ماه) در تذکری گفت: تحقیق و تفحص در خصوص حج و زیارت، شمسا و صندوق ذخیره فرهنگیان یک سال است که با امضای تعدادی از نمایندگان تقدیم هیات رئیسه شده اما در دستور کار قرار نگرفته اند؛ این چه انصاف و عدالتی است؟

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چه کسی پشت این قضیه قرار دارد، تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از یک میلیون عضو دارد و اگر قرار باشد تحقیق و تفحص‌ها با فریاد زدن در نوبت قرار گیرد به دور از انصاف است.

وی ادامه داد: تقاضای بنده در دستور کار قرار گرفتن این دو تحقیق و تفحص است.

سید ناصر موسوی لارگانی نیز در ادامه و در تذکری گفت: درخواست تحقیق و تفحص از استانداری اصفهان حدود 2 سال پیش تقدیم هیات رئیسه شده اما براساس اعلام ریاست مجلس این تحقیق و تفحص هزینه مالی به همراه دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس نهم، افزود: چطور برای گروه‌های سیاسی متفاوت میان‌گرا هزینه مالی مطرح نیست اما برخی از تخلفات محرز در دستور کار قرار نمی گیرند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با وارد دانستن این تذکرات گفت: ما هر چه زودتر این مسئله را پیگیری و در اسرع وقت در دستور کار قرار خواهیم داد.

باهنر با بیان اینکه روند ارجاع طرح های تحقیق و تفحص به صحن علنی بررسی می شود، تصریح کرد: این موضوع مربوط به اشکال هیات رئیسه بوده و آن را پیگیری خواهیم کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، صحن علنی