خبر

مسیر شما: اخبار واردات غذا و دارو از هند نیازمند نظارت جدی است
واردات غذا و دارو از هند نیازمند نظارت جدی است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه واردات غذا و دارو از هند در صورت نظارت جدی مسئولان شدنی است، گفت: با توجه به اینکه مباحث مربوط به غذا و دارو با جان مردم سر و کار دارد لذا واردات این محصولات به کشور نظارت بیشتری را طلب می کند.

  خانه ملت؛ حسن تامینی لیچائی درباره اینکه قرار است هند به جای بدهی نفتی‌اش به ایران دارو دهد، افزود: این اقدام، اتفاق جدیدی نیست و در گذشته نیز وجود داشت به گونه ای که کشور هند بدهی نفتی اش را در قالب دارو، غذا و تجهیزات پزشکی به ایران وارد می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران مطالبات زیادی از کشور هندوستان دارد، ادامه داد: هند در زمینه های مختلف مانند دارو و تجهیزات پزشکی مراودات تجاری زیادی با ایران دارد لذا با توجه به تحریم‌های مختلفی که علیه ایران صورت گرفت هندوستان بانک‌های عاملی را برای مراودات مالی با کشورمان تعریف کرد.

وی یادآور شد:‌ تاکنون مواد اولیه دارویی و دارو از کشورهایی مانند هند به کشور وارد شده است چراکه هند از لحاظ دارویی پیشرفت‌های خوبی داشته و لذا هماهنگی‌های اثربخشی نیز در این زمینه با ایران برقرار کرده است.

تامینی لیچائی با یادآوری سفر سال گذشته خود به کشور هندوستان، تاکید کرد: در این سفر مطلع شدیم که این هماهنگی در جهت دور زدن تحریم‌ها و مراوادات مالی بین هند و ایران صورت گرفته است و لذا از گذشته این مهم پیگیری می شد.ه است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری مطالبات ایران از کشور پاکستان، تصریح کرد: بر اساس آماری که مربوط به چند هفته اخیر است ایران حدود 30 میلیون یورو از کشور پاکستان طلب دارد اما به دلیل نبود بانک واسط نمی توان چنین مراوداتی داشته باشیم حتی نتوانستیم بازارچه مرزی با این کشور برقرار کنیم.

وی با تاکید بر نظارت دقیق بر واردات کالا و محصولات غذایی و دارویی از هند به کشور به جای بدهی نفتی، یادآور شد: در گذشته بحث واردات برنج‌های آلوده و بی‌کیفیت هندی و پاکستانی به کشور مطرح شده بود که مسئولان حوزه سلامت درصدد کنترل آن برآمدند لذا در صورت نبود نظارت ممکن است شاهد واردات محصولات بی کیفیت باشیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه مباحث مربوط به غذا و دارو با جان مردم سروکار دارد لذا واردات این محصولات به کشور نظارت بیشتری را طلب می‌کند البته کمیسیون بهداشت و درمان نیز در این مورد حساسیت زیادی درحوزه‌های مختلف مانند میوه، برنج و محصولات آلوده داشته است.

نظر شما