افزایش 30 درصدی اعتبار کمیته امداد پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست

رئیس فراکسیون یاران امداد امام (ره) با بیان اینکه افزایش 30 درصدی اعتبار کمیته امداد در لایحه 94 پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست، گفت: برای ارائه خدمات بهتر به 5 میلیون مددجوی کمیته امداد در کل کشور باید اعتباری معادل 5 برابر اعتبار کنونی در نظر گرفت.

خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی درخصوص اعتبار درنظرگرفته شده برای کمیته امداد امام (ره) در لایحه بودجه سال 94، گفت: کمیته امداد امام (ره) به رغم آنکه خدمات بسیار ارزشمندی را به مددجویان تحت پوشش خود ارائه می‌دهد اما از اعتبارات بسیار کمی برخوردار است.

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به عبارت بهتر میزان پولی که به عنوان کمک درحال حاضر به مددجویان کمیته امداد تعلق می‌گیرد، بسیار جزیی بوده و پاسخگوی نیازهای روزانه آنها نیست؛ به عنوان مثال برای هر فرد تحت پوشش کمیته امداد چهل تا پنجاه هزارتومان در نظرگرفته شده که این مبلغ طی سال‌های گذشته هیچ افزایشی نداشته است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام (ره) به صورت نقدی و ایجاد زمینه‌های اشتغال برای خودکفایی به مددجویان کمک‌های بسیاری می‌کند اما همانطور که پیشتر به آن تاکید شد هیچ افزایشی به میزان مبلغ نقدی کمک شده به مددجویان صورت نگرفته است، ولی بیشترین افزایش به وام‌های اشتغالزایی کمیته امداد (ره) تعلق دارد که نسبت به سال گدشته 30 درصد افزایش یافته است.

این نماینده مردم درمجلس نهم ، افزود: به عبارت بهتر کمیته امداد می‌تواند در مقایسه با سال گذشته 30 درصد بیشتر دربخش وام های اشتغالزایی به مددجویان خود کمک کند، اما متاسفانه در حال حاضر به بحث بهداشت و درمان کمیته امداد هم به خوبی توجه نمی‌شود.

رضایی کوچکی با بیان اینکه مقرر بود کمیته امداد امام متولی سلامت افراد تحت پوشش خود باشد، تصریح کرد: این وظیفه درحال حاضر به عهده وزارت بهداشت ودرمان است و متاسفانه افراد تحت پوشش کمیته امداد به خوبی از خدمات بهداشت و درمانی برخوردار نیستند، هرچند که باید تلاش کرد که این موضوع درآینده جزو وظایف کمیته امداد امام (ره) شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر شرایط معیشتی مردم به دلایلی چون خشکسالی، تعطیلی واحدهای تولیدی و رکود مناسب نبوده و افراد بیشتری خواهان تحت پوشش قرار گرفتن کمیته امداد هستند باید برای ارائه خدمات بهتر به مردم اعتبار بیشتری برای آن درنظر گرفت، بنابراین برای 5 میلیون نفری که اکنون در کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند باید اعتبار 5 برابری اختصاص داد.

رضایی کوچی با تاکید براینکه برای ارائه خدمات بهتر، اعتبار کمیته امداد باید 100 درصد افزایش پیدا کند، افزود: تنها نهادی که درکنار کمیته امداد می تواند تا حدودی به مددجویان کمک کند، سازمان بهزیستی است که این سازمان بیشتر افراد معلول را تحت پوشش قرارمی دهد و بسیاری از افراد نیازمند به دلیل کمبود اعتبارات در دایره کمک‌های کمیته امداد قرار نمی‌گیرند.

رئیس فراکسیون یاران امداد امام (ره) در مجلس شورای اسلامی، گفت: افزایش 30 درصدی اعتبار کمیته امداد پاسخگوی نیازهای مددجویان نخواهد بود و اعتبارات باید 5 برابرافزایش پیدا کند، بنابراین شاید نتوان به دلیل کمبود اعتبار خدمات قابل توجهی را به مددجویان ارائه داد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، مددجویان، کمیته امداد