تکلیف مجلس برای دولت نسبت به تأمین تسهیلات ازدواج جوانان و اشتغال مددجویان

با موافقت نمایندگان، بانک مرکزی مکلف شد تا نسبت به تامین و پرداخت 14 هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد 4 درصد به نسبت 60 درصد برای ازدواج جوانان و 40 درصد برای اشتغال مددجویان سازمان زندان ها اقدام کند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 3 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 کل کشور، با بند (ب) تبصره 16 ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

براساس بند مذکور؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانکهای دولتی نسبت به تأمین و پرداخت تسهیلات به مبلغ چهارده هزار و چهارصدمیلیارد (14.400.000.000.000) ریال از محل پس‌اندازهای قرض‌الحسنه با درنظرگرفتن دوره تنفس دوساله و در اقساط ده ساله به نسبت 60 درصد برای ازدواج جوانان و 40 درصد جهت اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی و صنایع زندانیان کشور اقدام کند.

در جریان بررسی این بند محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس گفت: بند (ب) تقریباً هر سال در بودجه مطرح می‌شود اما امسال موضوع ازدواج جوانان هم به این بند اضافه شده، بنابراین باید نسبت به رفع ابهام و سهمیه‌بندی رقم تعیین‌شده برای هزینه‌کرد این مبالغ در بحث ازدواج جوانان و اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها اقدام شود.

براین اساس نمایندگان با این رفع ابهام با 125 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند و مقرر شد از مبلغ تعیین شده در این بند 60 درصد برای ازدواج جوانان و 40 درصد جهت اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اختصاص یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال مددجویان، تسهیلات ازدواج جوانان