ضرورت تشکیل کارگروهی ویژه برای مقابله با پدیده طلاق

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تشکیل کارگروهی ویژه با عضویت نمایندگانی از مجلس را برای مقابله با پدیده طلاق ضروری خواند وگفت : طرح های ضربتی برای کاهش طلاق هیچ گاه موفقیت آمیز نخواهد بود، البته مجلس باید قوانین مزاحم و زائد را در این خصوص حذف کند.

خانه ملت؛ عباس صلاحی درخصوص طرح ضربتی کاهش طلاق در کشوراز سوی معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری، گفت: هرطرحی از جمله طرح ضربتی کاهش طلاق اگرتنها به نهاد ریاست جمهوری منحصر شود، نمی تواند موضوعات مرتبط با این معضل مانند علل طلاق، مشکلات و ناهنجاری های آن را حل کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقابله با پدیده طلاق و تلاش درجهت کاهش آن از سوی یک نهاد و سازمان خاص مقدور نیست، زیرا طلاق یک موضوع مبتلا به جامعه بوده و معضل بزرگ اجتماعی است، بنابراین برای شناسایی علل، برخورد قضایی با علت ها و تبعات پس از طلاق باید متولیان خاصی فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه اگر تنها یک نهاد و سازمان متولی ارائه راهکارهای مقابله با طلاق قرارداده شود، به طورقطع مشکلات حل نخواهد شد، افزود: به نظر باید کارگروهی برای مقابله با طلاق و کاهش آن درجامعه تشکیل شود، چون در پدیده طلاق عوامل مختلفی دخالت دارند و برای شناسایی علل و برخورد قضایی با آن باید نهادهای متولی بسیاری فعالیت کنند در عیر این صورت طرح های ضربتی هیچ گاه نمی تواند موفقیت های لازم را به دست آورد.

صلاحی تصریح کرد : نهادهایی همچون مجلس، قوه قضاییه، وزارت کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و امور فرهنگی دانشگاه ها باید در این کارگروه حضور پیدا کنند، البته کمیسیون اجتماعی دولت هم می تواند درخصوص بررسی راهکارهای مقابله با پدیده طلاق نقش موثری ایفا کند، همچنین کمیسیون اجتماعی مجلس می تواند قوانین مزاحم و اضافی را درابن باره حذف کرده و براجرای صحیح قانون نظارت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: مجلس می تواند در بخش قانونگذاری و رفع قوانین زائد در بخش مبارزه با طلاق فعالیت کرده و بستر مناسب را فراهم کند، البته کمیسیون اجتماعی مجلس بهتر است با همکاری کمیسیون فرهنگی قوانین مدونی را تنظیم کرده و یا طرحی را دراین خصوص مطرح کنند، تا براساس راهکارهای ارائه شده از سوی مجلس، دولت بازوی اجرایی خود را فعال کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، طلاق