پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس برای حل بازنشستگان صنعت فولاد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با استیضاح علی ربیعی وزیر کار و رفاه امور اجتماعی مشکل بازنشستگان صندوق صنعت فولاد کشور حل نمی شود.

  خانه ملت؛ عبدالرضا عزیزی با اشاره عدم پرداخت مطالبات اعضای صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: با استیضاح وزیر کار و رفاه امور اجتماعی به جایی نمی‌رسیم، اگر دلسوزیم و در راه خدا کار می‌کنیم باید مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روزگذشته کمیسیون اجتماعی پیشنهاد داد که خوشبختانه تصویب شد و قرار شد وزارت صنعت، معدن و تجارت 40 درصد از درآمد حاصل از دخانیات که 50 میلیارد تومان است را در اختیار صندوق بازنشستگی فولاد کشور قرار دهد.

وی افزود: مجلس به خصوص کمیسیون تلفیق آمادگی دارد تا مشکل شب عید اعضای صندوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور را حل کنند و حقشان پرداخت شود.

عزیزی بیان کرد: آن‌ها چندین سال زیر زمین کار کردند به امید این که روزی باز نشسته می‌شوند و آرامش پیدا می‌کنند اما اکنون دغدغه 30 سال پرداخت بیمه را دارند که بسیار است و با شرعیات و اخلاقیات دینی منافات دارد.

وی تصریح کرد: اقدام مجلس در پرداخت حقوق معوقه بازنشستگان صنعت فولاد کشور یک وظیفه است و باید بدهی 20 هزار میلیارد تومانی دولت به آن‌ها پرداخت شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان تلاش کنند به پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای حل بازنشستگان صنعت فولاد کشور رأی داده شود تا مشکل آن‌ها حل شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشستگان صنعت فولاد، کمیسیون اجتماعی