سبحانی نیا:

تقویت مساجد می تواند زمینه باروری هنر اسلامی شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آئین گرامیداشت بیست و دومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: مسجد، پایگاه فعالیت های فرهنگی است و از مساجد تنها نمی توان برای اقامه نماز انتظار داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به اینکه مسجد می‌تواند محور فعالیت‌های فرهنگی باشد، بیان کرد: کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد نقش واسطه‌ای دارند تا مسجد به مرکزی فعال، پویا و جذاب برای فعالیت‌های جوان تبدیل شوند.

نماینده مردم نیشابور و تخت جلگه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، می‌تواند موجب باروری فرهنگ غنی اسلامی شود و در کنار آنکه می تواند موجب جذب جوان به مسجد شود، می‌تواند آنها را با فرهنگ و هنر اسلام آشنا کند و در امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ نصر اسلامی نقش تأثیرگذار باشند.

وی بحث‌های ورزشی، مباحث قرآنی، نهج البلاغه، مباحث اخلاقی، خلاقیت، کارآفرینی را از جمله مواردی نام برد که باید مورد توجه این پایگاه‌های اثرگذاری دینی باشد و تصریح کرد:ایجاد رقابت میان جوانان برای فعالیت‌های فرهنگی هنری باید در دستور کار کانون‌های فرهنگی-هنری باشد.لازم فعالان این مراکز در جذب افراد محل به مسجد تلاش داشته باشند.

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، مسجد و نمازخانه