بیرانوند تاکید کرد:

لزوم کاهش میزان واردات دام

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به ظرفیت های بالای مرغداری در کشورمان حمایت از تولید و صادرات زمینه ساز رونق و اشتغالزایی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛بهرام بیرانوند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ظرفیت‌های ایجاد شده در صنعت مرغداری در کشور را بیش از مصرف داخل دانست و تاکید کرد: بایستی تولید مرغ در کشور را تقویت و زمینه رونق صادرات و کاهش واردات را فراهم کرد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با ظرفیت‌های فراوانی‌ که در کشور داریم و با حمایت از تولیدکنندگان روند اشتغالزایی در این صنعت گسترش خواهد یافت.

بیرانوند اظهار داشت: باید تلاش کرد تا با کاهش میزان واردات دام، نان و خوراک مرغداری‌ها تامین شود.
نماینده مردم لرستان در ادامه افزود: چنانچه تولیدکننده از تولید خود متضرر شود، مصرف کننده هم با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قیمت مرغ در طی چند ماه قبل را به ضرر تولیدکنندگان داخلی دانست و افزود: باید بین فرآیند جوجه‌ریزی، تامین علوفه و هزینه‌های تولیدی با قیمت عرضه مرغ روند متعادلی برقرار کرد.

وی یادآور شد: قیمت فعلی تا حدودی می‌تواند جبران هزینه‌های تولیدی برخی تولیدکنندگان باشد.

بیرانوند خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مرغ ادامه‌دار نیست و افت قیمت را در پی خواهد داشت و در آستانه نزدیک شدن به سال جدید قیمت‌ها روند تعدیل خواهند یافت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مرغ منجمد داخلی با مرغ گرم تفاوت زیادی ندارد و مصرف کننده نباید دغدغه‌ای در راستای تامین گوشت مرغ داشته باشد.

 

برچسب ها

اخبار برگزیده