دکتر جلالی در ارزیابی بیانیه لوزان:

نه باید سرخوش بود و نه همه چیز را از دست رفته دانست

رئیس مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: بیانیه سوئیس، افق های همکاری برای توافق را مشخص کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره بیانیه لوزان گفت: این افق های همکاری، کلی و کلان است و در هر کدام از آنها ابهامات بسیار زیادی برای طرفین وجود دارد ؛ باید صبر کنیم و ببینیم توافق به چه سمت و سویی می رود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جلالی تصریح کرد: خیلی نباید بر سر بیانیه ای که مطبوعاتی است جار و جنجال کرد و به صلاح هم نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین گفت: در خصوص این بیانیه دو دیدگاه وجود دارد و هر دو دیدگاه بخشی از کار را می بیند.

دکتر جلالی افزود: در دیدگاه اول، برخی تصور می کنند همه مسایل حل شده است و یک انتظار فزاینده در افکارعمومی ایجاد می کنند که این کار غلط است به دلیل اینکه توافقی نکردیم و برای رسیدن به توافق خیلی سرمستی و سرخوشی نشان می دهند که اساسا درست نیست.

وی درباره دیدگاه دوم هم گفت : از طرف دیگر عده ای تصور می کنند همه چیز را از دست داده ایم در حالی که اینطور نیست ؛ چیزی را از دست ندادیم و اتفاقی نیفتاده است بلکه فعالیت خودمان را همچنان در خصوص سیاست های هسته ای دنبال می کنیم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : در بیانیه سوییس قرار است بر سر مسایلی گفتگو کنیم و به توافق برسیم که هر کدام از این ها ابهاماتی دارد حتی تیم مذاکره کننده هم در مصاحبه ها و گفتگوهای تلویزیونی خود قایل هستند که خیلی از مسایل هنوز نیازمند گفتگو و شفافیت است .

برچسب ها

دکتر جلالی