با حضور دکتر جهانگیرزاده، اعضای تیم هسته ای و جمعی از کارشناسان برگزار شد؛

بررسی بیانیه لوزان در نشست کارگروه هسته ای مرکز پژوهش های مجلس

نشست کارگروه هسته ای با موضوع بررسی روند مذاکرات هسته ای به ویژه بررسی بیانیه لوزان با حضور کارشناسان و صاحبنظران در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست کارگروه هسته‌ای با موضوع بررسی روند مذاکرات هسته‌ای به ویژه بررسی بیانیه لوزان امروز (17 فروردین ماه) با حضور جواد جهانگیرزاده قائم مقام مرکز پژوهش‌‌های مجلس، حمید بعیدی نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه و داوود محمدنیا مشاور وزیر امور خارجه، مهدی دواتگری، عباسعلی منصوری آرانی و احمد شوهانی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و کارشناسان و صاحب‌نظران در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بنابراین گزارش در این نشست دکتر بعیدی نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه و دکتر محمدنیا دو عضو تیم مذاکره‌کننده به تحلیل ابعاد مختلف مذاکرات هسته‌ای و بیانیه لوزان پرداختند و به سوالات مطرح شده در این خصوص پاسخ دادند.

شایان ذکر است جواد جهانگیرزاده قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس و جمعی از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این نشست نظرات خود در خصوص بیانیه لوزان را بیان کردند.

گفتنی است در این نشست جلال دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت‌ پژوهش‌های سیاسی-حقوقی، مهدی ذوالفقاری مدیر گروه امنیتی دفاعی و احمدی معین دبیر کارگروه هسته‌ای و سایر کارشناسان دفتر سیاسی و حقوقی به طرح مباحث کارشناسی و سوالات پرداختند.

شایان ذکر است برگزاری این جلسات با هدف دستیابی به تصویری روشن‌تر از مذاکرات هسته‌ای و نیز ارائه تحلیل‌ها و گزارش‌های کارشناسی به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی صورت می‌پذیرد.

برچسب ها

اخبار ویژه، توافق هسته ای