طاهری در تذکر شفاهی مطرح کرد

ضرورت حمایت از کشاورزان و اعطای تسهیلات بانکی به تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از کشاورزان برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اعطای تسهیلات بانکی به تولید یکی از راهکارهای بهبود وضعیت کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، الیاس طاهری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 30 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز جانباز گفت: روز سوم خرداد را بزرگ می‌شمارم چرا که درس بزرگ آزادگی و آزاداندیشی را به ما داد.

نماینده مردم اقلید در مجلس در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی افزود: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست دارم برای کمک به حمایت از کشاورزان و دامداران، اعطای تسهیلات بانکی و بیمه محصولات کشاورزی را عملیاتی و نسبت به پرداخت مطالبات چغندرکاران اقدام کند.

وی با اشاره به خشکسالی استان فارس تصریح کرد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی نسبت به پرداخت غرامت کشاورزان اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکری خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در حال حاضر واحدهای صنعتی با مشکلات بسیاری مواجه هستند. سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و معافیت‌های مالیاتی واحدهای صنعتی را مدنظر قرار دهید.

وی خطاب به ریاست سازمان میراث فرهنگی گفت: از این سازمان تقاضا دارم با عنایت به قابلیت‌های گردشگری شهرستان اقلید ضمن اعلام این منطقه به‌عنوان منطقه ویژه گردشگری، از ظرفیت ویژه گردشگری و منابع طبیعی استان برای جذب توریست استفاده کنند.

طاهری خطاب به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ارسال هر چه سریع‌تر لایحه رفع تبعیض پرداخت، ارتقای معیشت فرهنگیان و لایحه رتبه‌بندی معلمان خواسته نمایندگان از دولت است.

وی گفت: باید به وضع معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته عنایت ویژه‌ای شود چرا که مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش معلمان است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خواستار تکمیل پروژه‌های عمرانی و طرح‌های نیمه‌تمام حوزه انتخابیه‌اش در حوزه راه‌ها شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده